czwartek, 5 sierpnia 2021

"Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku" Stefanie Stahl

 
Ile to już razy powtarzałeś, że chciałbyś być bardziej pewny siebie? To życzenie samo się nie spełni. Bo nic się nie zmieni bez twojego udziału!
Ludzie, którzy mają silne poczucie własnej wartości, w pozytywny sposób myślą o sobie i o innych. Są optymistami i otwarcie wyrażają swoje myśli i potrzeby. Nie boją się szczerości i krytyki. Cieszą się lepszym zdrowiem – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Wysoka samoocena wpływa także na ich podejście do życia.
Stefanie Stahl, najsłynniejsza niemiecka psychoterapeutka, autorka bestselerowych książek "Odkryj swoje wewnętrzne dziecko" i "Kochaj najlepiej, jak potrafisz", jest pewna, że niska samoocena to nie dożywotni wyrok. Opisując sytuacje z życia wzięte, pozwala zrozumieć powielane latami zachowania i schematy, daje również receptę na to, jak myśleć o sobie dobrze.
Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś, i ciesz się szczęśliwym życiem bez lęku!
Opis książki
 
 
 
Autor: Stefanie Stahl
Tytuł oryginalny: Leben kann auch einfach sein! - So stärken Sie Ihr Selbstwertgefühl
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Miłkowska Sylwia, Książkiewicz Marta
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Forma: poradnik
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego wydania polskiego: 2020
Liczba stron: 320
 
 
 
     Ostatnio miałam dość dziwny czas, gdy dość mocno zapętlałam się we własnych myślach i negatywnym spojrzeniu na swoją osobę. Stwierdziłam, że to najlepszy czas by wreszcie sięgnąć po pozycję "Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku", która już od jakiegoś czasu czekała na swoją kolej na mojej półce. Przyznam, że oczekiwania miałam ogromne i całe szczęście się nie rozczarowałam.
     W tej pozycji mamy poruszony temat samoakceptacji i realne porady co możemy zrobić, by było nam z samym sobą lepiej. Całe szczęście nie ma tu pseudofilozoficznych rad kompletnie oderwanych od rzeczywistości a bardzo się tego obawiałam, że coś takiego tu znajdę. Znajdziemy tu raczej genezę tego co wpływa na naszą akceptację siebie, co może na taki stan wpływać i ewentualne rady jak sobie z tym poradzić i gdzie można szukać pomocy. Moim zdaniem, bardzo dobrze, że zostało zaznaczone to iż są sytuacje gdy trzeba poszukać pomocy wśród odpowiednio wykwalifikowanych osób, czyli psychologów czy psychiatrów bez wmawiania czytelnikowi, że samym pozytywnym myśleniem może zmienić swój świat. Niestety nadal przez niektórych takie podejście, że należy szukać pomocy, jest wyśmiewane, jednak dobrze, że coraz częściej mówi się o terapii i "normalizuje" dbanie o swoje zdrowie psychiczne. Mi osobiście bardzo pomogła ta pozycja w podjęciu niektórych decyzji i działań by móc polepszyć swoje mniemanie o sobie. Wiem, że czeka mnie długotrwały proces, lecz dała mi ta książka "kopa" by wreszcie zacząć coś robić w kierunku zmiany. Dzięki treści, którą tu znalazłam nieco usystematyzowałam sobie pewne aspekty w głowie i wiem w jakim kierunku powinnam postawić swoje pierwsze kroki.
     Styl autorki bardzo dobry w odbiorze. Moim zdaniem idealnie przedstawiła tu treść dając nieco teorii jak i przykładów z prawdziwego życia. Dla mnie właśnie coś takiego było potrzebne w momencie w którym się akurat znajdowałam i dzięki ludzkiemu podejściu do tematu byłam w stanie część tego co tu znalazłam wcielić w życie. Wydanie papierowe bardzo dobrze przygotowane i właściwie nie mam nic do zarzucenia - mam jedynie nadzieję, że mój egzemplarz przetrwa dość długo, gdyż zamierzam powracać do tej pozycji.
     "Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku" to według mnie bardzo dobry poradnik, z którego można wiele dla siebie wynieść. Co prawda nic nie zastąpi nam odpowiedniego wsparcia, jednak może dzięki tej pozycji, ktoś - tak jak ja, będzie w stanie zdecydować się wreszcie na podjęcie odpowiednich kroków, by faktycznie zacząć myśleć o sobie dobrze.
     Moja ocena: 7/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails