wtorek, 18 maja 2021

"Pewna pani z telewizji" Anna Mentlewicz

 

 
Współczesna powieść psychologiczna.
W środowisku polskich mediów wrze. Walka o stanowiska, pogoń za sławą i pieniędzmi oraz namiętne romanse to codzienność. Trudno zachować normalność i pozostać wierną nawet własnym zasadom. Za to zupełnie łatwo można dać się wciągnąć w niezwykle intrygującą historię... 
Stella Lerska, znana dziennikarka telewizyjna, próbuje dojść do siebie po tragicznej śmierci kochanka, reżysera telewizyjnego. Mimo że jest gwiazdą, trzyma się z dala od czerwonych dywanów, a całą uwagę koncentruje na pracy przy popularnym talk show. Nagle w jej życiu pojawia się Jacek. Przystojny i szarmancki lekarz przypominający nieżyjącego kochanka. Mężczyzna za wszelką cenę stara się zdobyć zagubioną kobietę. Ich pełna zawirowań znajomość przyniesie zaskakujący finał. 
Opis książki
 
 
 
Autor: Anna Mentlewicz
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura polska
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Liczba stron: 400
Czas trwania: 10h 32m
Lektor: Iwona Milerska
 
 
 
     Choć o powieści pt. "Pewna pani z telewizji" nie słyszałam wcześniej nic a nic, tak przeglądając ofertę audiobooków na Empik Go trafiłam właśnie na ten tytuł od Pani Anny Mentlewicz a opis wydał mi się intrygujący. Mając wolną chwilę postanowiłam zabrać się za tę historię z nadzieją, że wywrze na mnie dobre wrażenie. I jak wyszło?
     Stella Lerska wydawałoby się, że ma już ugruntowaną pozycję w telewizji, jednak jej przełożeni wywierają na nią pewne naciski, które nie do końca się jej podobają. Od śmierci swojego kochanka kobieta próbuje poukładać swoje życie prywatne na nowo, lecz gdy na jej drodze pojawia się jego syn jej świat znów zawirował. Historia przedstawiona na kartach tej książki jest pełna intryg, zwrotów akcji jak i niebanalnych rozwiązań, których się nie spodziewałam. Pomimo, że można by zaliczyć tę powieść jako obyczajową znajdziemy tu również wiele wątków, które tak łatwo nie dadzą się zaszufladkować. Już od pierwszego rozdziału wsiąkłam w tę historię i z ogromnym zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów. Choć były poruszane również ważne sprawy to na mojej twarzy wielokrotnie pojawiał się uśmiech, gdyż część sytuacji została przedstawiona w bardzo humorystyczny dla mnie sposób. Jednak do pełni szczęścia czegoś mi tu zabrakło. Zapoznawanie się z tą historią było dla mnie naprawdę przyjemne, lecz nie było to aż tak mocno zapadające w pamięć i dające wiele do rozmyślania jeszcze na długo po zakończeniu lektury.
     Bohaterowie moim zdaniem bardzo dobrze wykreowani. Nie miałam ani przez moment problemu z połapaniem się kto kim jest pomimo mnogości postaci. Byłam w stanie w pewien sposób zżyć się z główną bohaterką i choć nie wszystkie jej wybory akceptowałam to trzymałam kciuki by była w stanie osiągnąć to czego chce. Również postacie dalszoplanowe wywołały we mnie przeróżne emocje od nienawiści po nieco cieplejsze uczucia.
     Styl autorki przypadł mi do gustu. W lekki i jednocześnie momentami zabawny sposób była w stanie stworzyć historię poruszającą czasem trudne tematy, potrafiącą wciągnąć już od samego początku bez poczucia ciężkości danej lektury. Natomiast co do lektorki mam mieszane odczucia - choć słuchało się jej całkiem dobrze to były momenty, jakby dźwięk nie do końca był dopracowany i było często słychać przełykanie śliny, co poniekąd momentami może być drażniące.
     "Pewna pani z telewizji" to powieść, która ma swój urok. Choć nie jest to lektura wybitna o której każdy powinien słyszeć to jednak ja przyjemnie spędziłam swój czas podczas wysłuchiwania tej historii. Jestem pewna, że w najbliższym czasie sięgnę po kolejny tom o Stelli Lerskiej, gdyż zaintrygowała mnie ta bohaterka. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję!
     Moja ocena: 6/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails