poniedziałek, 4 lipca 2022

"Cienie między nami" Tricia Levenseller

 
Alessandra Stathos, druga córka lorda Masisa, ma dość bycia ignorowaną, dlatego opracowała doskonały plan, jak zdobyć władzę: 1) uwieść Króla Cieni, 2) poślubić go, 3) zabić go i zagarnąć jego królestwo dla siebie. Nikt nie wie, na czym dokładnie polega moc niedawno koronowanego Króla Cieni. Niektórzy twierdzą, że potrafi on nakłonić wirujące wokół niego cienie, by wykonywały jego rozkazy. Inni zaś utrzymują, że te cienie do niego mówią, szepcząc mu na ucho myśli jego wrogów. Tak czy owak, Alessandra wie, że zasługuje na to, by zostać królową, i zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Jednak nie tylko ona usiłuje zabić króla. W obliczu kolejnych prób zamachu na Króla Cieni, Alessandra postanawia za wszelką cenę dopilnować, by pozostał przy życiu, dopóki ona nie zostanie jego żoną, równocześnie ze wszystkich sił starając się nie stracić głowy i… serca. Odkrywa bowiem, że nie tylko ona byłaby dla niego idealną królową, lecz także on byłby idealnym partnerem dla niej. Oboje są równie podstępni, ambitni, bezwzględni, a także… samotni i spragnieni miłości.
Opis książki
 
 
 
Autor: Tricia Levenseller
Tytuł oryginalny: The Shadows Between Us
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Bieńkowska Katarzyna
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: fantasy
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2020
Rok pierwszego wydania polskiego: 2022
Liczba stron: 320
 
 
 
     O powieści "Cienie między nami" usłyszałam na jednym z profili na Instagramie i opinia była tak pozytywna i zachęcająca, że postanowiłam sama sprawdzić na swojej skórze czy również mi przypadnie ona do gustu. Ponadto opis wydał mi się naprawdę intrygujący przez co moje nadzieje wobec tej historii dodatkowo wzrosły. Niestety powieść nie sprostała w pełni moim oczekiwaniom, choć i tak lektura tej książki była dla mnie ogromną przyjemnością!
     Alessandra to druga córka lorda Masisa, która od zawsze była ignorowana. Postanawia wziąć wreszcie los w swoje ręce i przykuć uwagę Króla Cieni, by w przyszłości zająć jego miejsce i władać królestwem. Jednak im bardziej ich relacja się rozwija, tym zadanie które sobie wyznaczyła jest coraz trudniejsze do realizacji... Ta historia wbrew pozorom nie jest banalnym połączeniem fantastyki i romansu jakich wiele. Moim zdaniem historia jest pełna pasji i wciąga już od pierwszych stron, a świat został porządnie wykreowany. Pomimo, że było kilka sytuacji, które mnie rozczarowały i nie były poprowadzone aż tak dobrze, w szczególności niektóre poczynania głównej bohaterki, to jednak podczas lektury i tak świetnie się bawiłam. Co prawda nie czytam zbyt wiele fantastyki, nad czym ubolewam, to jednak ta pozycja potrafiła mnie ona zaskoczyć swoją niebanalną treścią.
     Bohaterowie - mam w tym przypadku dylemat. Choć zostali oni wykreowani całkiem nieźle to mam pewne wątpliwości co do głównej bohaterki. W pewnym momencie odniosłam wrażenie, jakby wszystko było w niej aż za bardzo przerysowane. Teoretycznie miała być to silna i niezależna kobieta z ciętym językiem, lecz pod koniec miałam już jej po prostu dość i czułam się zmęczona tą postacią. Co do męskiego osobnika, czyli Króla Cieni, nie mam takich zastrzeżeń i byłam w stanie nawet go momentami polubić i zżyć się na tyle by martwić o jego dalsze losy, co ostatnio rzadko się zdarza.
     Styl autorki jest według mnie lekki i przyjemny w odbiorze. Czuć, że jest on skierowany do nieco młodszego czytelnika niż ja, więc teoretycznie młodzież mogłaby się tu również odnaleźć, choć przez niektóre sceny uważałabym z tym kto zabiera się za lekturę tej pozycji. Co do e-booka dostępnego na Empik Go nie mam zastrzeżeń i bardzo dobrze czytało mi się go na moim czytniku.
     "Cienie między nami" to powieść, która pomimo, że pod pewnymi względami mnie rozczarowała i miałam wobec niej znacznie wyższe oczekiwania, to i tak byłam w stanie czerpać radość z lektury. Miło spędziłam czas podczas lektury i pomimo wszystko nie żałuję, że po nią sięgnęłam.
     Moja ocena: 6/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails