czwartek, 25 listopada 2021

"Dobrzy sąsiedzi. Kiedy zło mieszka tuż obok ciebie" Sarah Langan

 
Maple Street, urocze i bezpieczne miejsce, gdzie w eleganckich, przytulnych domach mieszkają szczęśliwi dorośli i ich wesołe dzieci. Za idealną fasadą kryją się jednak mroczne tajemnice – kłamstwa, intrygi, latami skrywane frustracje i uzależnienia, a także przemoc i zbrodnie. Gdy w dramatycznych okolicznościach ginie jedna z dziewczynek, spod perfekcyjnie nałożonego makijażu zaczyna prześwitywać prawdziwe oblicze Maple Street, a "dobrzy sąsiedzi" przestają maskować swoje szaleństwo i mordercze instynkty. Karuzela zdarzeń zaczyna kręcić się coraz szybciej, a my, docierając do ostatniej strony, zdajemy sobie sprawę, że wstrzymywaliśmy oddech…
Sarah Langan z precyzją chirurga pokazuje nam, jak łatwo – zbyt łatwo – zapominamy o sile tkwiącego w każdym z nas mroku, który w najbardziej nieoczekiwanej chwili może doprowadzić do zbrodni.
Opis książki
 
 
 
 
Autor: Sarah Langan
Tytuł oryginalny: Good Neighbors
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Irzykowski Jarosław
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2021
Rok pierwszego wydania polskiego: 2021
Liczba stron: 392
 
 
 
     O książce pt. "Dobrzy sąsiedzi. Kiedy zło mieszka tuż obok ciebie" słyszałam kilka bardzo pozytywnych opinii. Podobno zakończenie miało być naprawdę zaskakujące, więc z ogromnymi oczekiwaniami sięgnęłam wreszcie i ja po ten tytuł. Niestety ta historia jest dla mnie po prostu... nijaka i nie znalazłam tu nic co mogłoby wyróżnić ją na tle innych powieści w tym gatunku.
     Maple Street to ulica z eleganckimi domami i dość hermetycznymi mieszkańcami. Gdy w tę okolicę sprowadza się rodzina Wilde'ów zostaje zakłócony ich spokój. Intrygi i kłamstwa tylko nasilają nieprzyjemną sytuację doprowadzając do zbrodni. Myślałam, że będzie to coś w stylu serialu "Gotowe na wszystko" i będę w stanie z przyjemnością zatopić się w lekturze a wizja zaskakującego zakończenia tylko podsycała moją ciekawość. Niestety w tej powieści nie było dla mnie nic co by mnie wciągnęło bez reszty i faktycznie podtrzymywało moje zainteresowanie. Rozwiązanie całej historii też nie było dla mnie aż tak genialne abym mogła napisać, że było intrygujące i zapadając w pamięci. Czuję się nieco rozczarowana i oszukana, gdyż miało być naprawdę zaskakująco a nic takiego tu według mnie nie było. Podczas lektury nie odczuwałam zbyt wielu emocji, które mogłyby pozostać ze mną na długo po zakończeniu tej powieści. Dla mnie jest to po prostu przeciętny thriller o którym prawdopodobnie bardzo szybko zapomnę, że w ogóle przeczytałam. Można spędzić z nim całkiem nieźle czas, jednak nie zrobił na mnie aż tak ogromnego wrażenia abym go rozpamiętywała latami.
     Bohaterowie według mnie zostali tak samo przeciętnie wykreowani jak cała historia. Nie byłam w stanie zżyć się tu z żadną z postaci na tyle by być w stanie przeżywać wraz z nimi wszelkie niedogodności i współodczuwać ich emocje. Odniosłam wrażenie, że po prostu byli bo ktoś musiał pociągnąć dalej wydarzenia na kartach tej powieści. Dodatkowo mnogość bohaterów i małe zaangażowanie co niektórych w życie społeczności sprawiło, że nie przywiązywałam do części z nich zbyt wielkiej wagi. Gdyby nie rozpiska nazwisk na samym początku prawdopodobnie nie zwróciłabym uwagi, że ktoś taki w ogóle był w tej książce i miał w niej swój udział.
     Styl autorki to chyba najmocniejszy atut tej powieści. Mam wrażenie, że dość lekko udało się jej napisać tę historię, której pomimo swojej nijakości nie ma się ochoty porzucić już na samym początku. Jednak nie jestem pewna czy z wielką chęcią sięgnęłabym po inne tytuły od niej, które się pojawią na rynku. E-book dostępny na Legimi przyzwoicie przygotowany i nie mam mu nic do zarzucenia.
     "Dobrzy sąsiedzi. Kiedy zło mieszka tuż obok ciebie" to kolejna powieść w tym miesiącu, która mnie nieco rozczarowała. Miało być intrygująco a było nijako. Niestety nie jestem w stanie polecić Wam tego tytułu z czystym sercem. Wątpię abym powracała do tej historii myślami i pamiętała o niej nawet jeszcze pod koniec tego roku... Szkoda, że było tak przeciętnie, gdyż miałam nadzieję na naprawdę dobrą lekturę od której ciężko będzie się oderwać.
     Moja ocena: 5/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails