wtorek, 13 października 2015

"Chrzest Ognia" Andrzej Sapkowski


Cztery królestwa ogarnia wojenne szaleństwo.
Piękna Filippa Eilhart powołuje tajną lożę czarodziejek.
Wiedźmina dręczą sny.
Andrzej Sapkowski, arcymistrz świtowej fantasy, po raz kolejny zaprasza do swej krainy Nigdy-Nigdy i przedstawia trzeci tom wychwalanej przez krytykę i uwielbianej przez czytelników wiedźmińskiej sagi. 
Geralt, wyleczony przez driady z ran odniesionych w czasie nieudanego puczu na wyspie Thanedd, wyrusza na poszukiwanie przeznaczonego mu Dziecka Niespodzianki. Oprócz nieodłącznego Jaskra, trubadura i domorosłego filozofa, do kompanii wiedźmina przystępują: pełna temperamentu łuczniczka Milva, nilfgaardzki rycerz - koszmar ze snów Ciri, którego poszukują najlepsi szpiedzy Cesarstwa, sprytny gnom zwiadowca, pięciu rubasznych krasnoludów oraz noszący się staroświecko i pachnący intensywnie ziołami cyrulik - osobnik jakby nie z tej bajki. 
Opis książki

Autor: Andrzej Sapkowski
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: fantasy
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 1996
Liczba stron: 334     "Chrzest ognia" to kolejny tom Sagi o Wiedźminie. Czytam ją już po raz kolejny a nadal robi na mnie ogromne wrażenie i za każdym razem odkrywam w niej coś nowego.
     Fabuła jest bardzo ciekawa i złożona, nie da się jej streścić w kilku zdaniach. Pociągnięte są losy bohaterów z poprzedniej części. Zachowana jest tutaj ciągłość przyczynowo-skutkowa z całej historii. Pomimo, że cała saga trzyma bardzo wysoki poziom, ta część chyba najbardziej mi się podoba. Zaznaczyłam w niej bardzo wiele ciekawych cytatów, do których nawet wyrywkowo chciałabym powrócić. Zapewne podczas kolejnego czytania dojdą jeszcze nowe :). 
     Bohaterowie, styl autora oraz wydanie - elementy, które niezmiennie są bardzo dobre. Postacie bardzo ciekawie stworzone, autor pisze językiem nadającym całej historii magię a wydanie, twarda oprawa i szyte strony (akurat wszystkie książki mam z wydania kolekcjonerskiego, obrazów okładek w dobrej jakości nie znalazłam a mój aparat ze mną nie chce współpracować), dopełniają ten ideał. Po prostu książka idealna pod każdym względem.
     Jeśli znajdzie się jeszcze jakiś rodzynek, który nie zaznajomił się z Wiedźminem to najwyższy czas by to nadrobić. Osobiście bardzo polecam i namawiam Was do przeczytania całej sagi :).
     Moja ocena: 10/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails