niedziela, 10 stycznia 2021

'Klaus' (2019) - film

 

 
 
 
 
Jesper okazuje się najgorszym studentem w historii akademii listonoszy i zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy. Jesper jest już bliski rezygnacji, gdy znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki o imieniu Alva i poznaje Klausa, tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnej roboty zabawek. Ta wyjątkowa przyjaźń przywraca radość życia w Smeerensburg, skłaniając sąsiadów do hojności i wprowadzając nowe, pełne magii zwyczaje, jak wieszanie skarpet na kominku. 
 
 
 
 
     Choć Święta Bożego Narodzenia już za nami, tak zimowa aura za oknem może co niektórych jeszcze zachęcać do oglądania filmów z klimatem świątecznym. Ostatnio obejrzałam animację "Klaus" wobec której nie miałam zbyt wygórowanych oczekiwań, dzięki czemu możliwe, że jej odbiór był przyjemniejszy :).
     Jesper jako jeden z najgorszych studentów w akademii listonoszy zostaje wysłany na mroźną wyspę aby rozkręcić biznes. Jego celem jest wysłanie jak największej liczby listów w ciągu roku, by móc powrócić do domu i życia w luksusie, jednak w nowym miejscu poznaje masę ludzi, którzy w niepozorny sposób mogą zmienić jego myślenie... Moim zdaniem ta animacja przedstawia bardzo ciepłą historię, która w prosty i nieprzesadzony sposób może ukazać błędy niektórych ludzi i absurdalność części zachowań. Choć znajdziemy tu wiele stereotypów, a samo zakończenie nie będzie bardzo zaskakujące, tak ta animacja ma swój klimat i urok oraz bardzo dobry humor, który broni całość. Pomimo, że prawdopodobnie jako trzydziestolatka nie jestem docelową grupą odbiorców, tak miło spędziłam swój czas podczas seansu i bez problemu mogłabym ją śmiało polecać młodszym widzom. Pomimo mojego paskudnego nastroju było w tej historii coś magicznego i otulającego, że naprawdę przyjemnie mi się oglądało i poczułam pewnego rodzaju ciepełko na sercu. Polski dubbing również dawał według mnie radę, dzięki czemu nie miałam ochoty już po pierwszych minutach powiedzieć "dość" aby wybrać inny tytuł.
     "Klaus" to moim zdaniem całkiem przyzwoita animacja, która może umilić zimne wieczory, zarówno podczas seansu samemu jak też z naszymi bliskimi. Jeśli potrzebujecie pozytywnej produkcji, która będzie w stanie dać Wam choć namiastkę radości i ciepła to z czystym sercem polecam ten tytuł.
     Moja ocena: 7/10

2 komentarze:

  1. Oglądałam. Bardzo przyjemna bajka. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Muszę się zgodzić z tym, że jest to przyjemna bajka :).

      Usuń

Related Posts with Thumbnails