sobota, 21 listopada 2020

"Miłość ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

 

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest... morderstwo?
Karolina, młoda mężatka, żyje w przekonaniu, że jej ukochany jest chodzącym ideałem. Niestety, pewnego dnia okazuje się, że to tylko iluzja. Karolina łapie go na zdradzie, a rychło okazuje się, że jej partner jest nie tylko zdrajcą, ale i... potencjalnym mordercą. A przynajmniej tak podejrzewa policja. Kiedy nad głową jej męża zbierają się czarne chmury, niewierząca w jego winę Karolina, z pomocą swojego szalonego brata, dwóch zwariowanych przyjaciółek i zaprzyjaźnionej autorki kryminałów Róży Krull próbuje zdobyć dowody jego niewinności. Nie będzie to jednak proste zadanie…
"Miłość ci nic nie wybaczy" to trzynasta książka autora zwanego Księciem Komedii Kryminalnej, znanego z łączenia intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.
Opis książki
 
 
 
 
Autor: Alek Rogoziński
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2020 
Liczba stron: 320
Czas trwania: 6h 59m
Lektor: Maciej Radel     Na swoim koncie mam już kilka przeczytanych książek Alka Rogozińskiego. Miałam znów potrzebę na kryminał z humorem i wiedziałam, że to właśnie mogę dostać w powieściach tego autora. Mój wybór padł na "Miłość ci nic nie wybaczy", o której jak dotąd niewiele słyszałam, lecz postanowiłam dać jej szansę. I jak wyszło?
     Cóż ja mogę opisać o fabule - dzieje się tu wiele. Mamy do czynienia z wieloma przezabawnymi sytuacjami, niedomówieniami i morderstwem. Jednak co skłoniło do takich a nie innych czynów występujących tu bohaterów to jednak trzeba przeczytać tę powieść. Przyznam, że nie spodziewałam się aż takiej dawki humoru i tak wielu sytuacji wbijających w fotel czytelnika, przy których jednocześnie ma się ochotę płakać ze śmiechu oraz być przerażonym. Rogozińskiemu jednak udało się stworzyć historię, nieco poplątaną, ale ogromnie wciągającą. Choć zdawałam sobie sprawę, czego mogę się spodziewać to i tak jestem zaskoczona tym, jak miło spędziłam czas podczas lektury. Zakończenia nie do końca się spodziewałam, lecz możliwe, że wprawniejszy czytelnik dostrzeże więcej tropów mogących doprowadzić go do takiego rozwiązania sprawy w trakcie czytania. Ja po prostu czerpałam, o ironio, radość z lektury, pomimo, że mamy tu historię kryminalną.
     Bohaterowie - pomimo ich mnogości nie czułam się zagubiona i bez problemu wiedziałam, kto bierze udział w danej scenie i nikt z nikim mi się nie mieszał. Dobrym zabiegiem było ukazanie co najważniejszych postaci już na samym początku z krótką ich charakterystyką, która od razu wywołała uśmiech na mojej twarzy. Żałuję jedynie, że nie była to dłuższa historia byśmy mogli jeszcze bardziej poznać tych bohaterów, choć część z nich kojarzyłam już z innych pozycji tego pisarza.
     Styl autora jest moim zdaniem bardzo charakterystyczny i od razu czuć, że to on napisał tę powieść. Posługuje się on na tyle lekkim i zabawnym językiem, że bez problemu wkręciłam się w historię już na samym początku. Moim zdaniem albo się kocha albo nienawidzi to jak pisze autor, jednak ciężko go jest pomylić z kimś innym i tu ma u mnie ogromny plus. Jedynie lektor wypadł tutaj według mnie dość przeciętnie, jednak nie odebrało mi to przyjemności z zapoznawania się z tą powieścią z ogromnym uśmiechem na twarzy.
     "Miłość ci nic nie wybaczy" to naprawdę dobra powieść, która idealnie wstrzeliła się w moje aktualne potrzeby czytelnicze. Naprawdę poprawiła mi nastrój przy tej paskudnej listopadowej aurze. Mam wrażenie, że jest to jedna z lepszych pozycji tego autora z dotychczas przeze mnie przeczytanych, jednak wiem, że po lekturze tego tytułu na pewno sięgnę po kolejne. Pozostaje mi mieć nadzieję, że będę nimi równie oczarowana co tą pozycją.
     Moja ocena: 7/10.

2 komentarze:

  1. Czytałam jedną powieść Rogozińskiego - była to przyjemna lektura, ale nie zapadła mi w pamięci. Być może sięgnę jeszcze kiedyś po jego twórczość, jednak na pewno nie w najbliższym czasie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię książki tego autora ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails