sobota, 9 lipca 2016

'Powiedz tak' (The Wedding Planner, 2001) - film
Mary Fiore jest znakomitą specjalistką od planowania ślubów. Jej kariera wręcz rozkwita czego nie można powiedzieć o jej życiu uczuciowym. Po prostu Mary wciąż nie trafia na tego właściwego faceta. Dopiero gdy przystojny doktor Steve Edison uratuje ją z dość komicznej opresji, w sercu Mary zacznie kiełkować uczucie i nadzieja na szczęście w miłości. Niestety z osobą Stevea wiąże się pewna niewygodna tajemnica. Gdy Mary ją odkryje, będzie musiała zawiesić na kołku swój zimny profesjonalizm i walczyć o względy Tego Jedynego. Steve bowiem na pewno powie "Tak" - tylko jeszcze nie wiadomo komu...      "Powiedz tak" to kolejna komedia romantyczna, którą miałam wątpliwą przyjemność zobaczyć. Jak już zapewne zdążyliście u mnie zauważyć u mnie pewną tendencję, że ten gatunek zupełnie mi nie pasuje. Po każdym podobnym filmie jestem zawiedziona i mam poczucie straconego czasu. Tak też było w tym przypadku.
     Tutaj poznajemy Mary, która jest specjalistką od planowania ślubów lecz sama nie ma szczęścia w miłości. Na jej drodze staje podobno piekielnie przystojny doktorek i zaczyna między nimi iskrzyć. Jednak nie mogło być inaczej - okazuje się on przyszłym mężem jednej z klientek. Nie jest to chyba zbyt duży spojler biorąc pod uwagę, że każda komedia romantyczna ma identyczny schemat. Zakończenia również bardzo łatwo się domyślić. Niestety ten film nie jest niczym odkrywczym, kolejna produkcja która niczego nowego nam nie przedstawi. Może lecieć jako tło ale na pewno nie wciągniemy się w niego zapominając o otaczającym nas świecie, nie przypalimy żelazkiem żadnej koszuli, mleko nam nie wykipi a jedzenie nie stanie się przez ten film czarnym węglem.
     Gra aktorska - jeśli ktoś lubi filmy z Jennifer Lopez to nie powinien być zawiedziony. Całkiem nieźle wypadła ona w tej produkcji, choć nie mam zbyt dużego porównania do innych w których wystąpiła. Jedynie zmieniłabym aktora wcielającego się w główną męską rolę na bardziej hmm... męskiego? Dla mnie nie pasował on do roli jaką odgrywał.
     Jak dla mnie "Powiedz tak" to kolejna komedia romantyczna, która niczym nie wyróżnia się wśród innych z tego gatunku. Miałam nadzieję na coś innego a dostałam gniota, który nie pozostanie na długo w mojej pamięci.
     Moja ocena: 2/10.

2 komentarze:

  1. Kilka dni temu miałam okazję go obejrzeć, ale mi się podobał. Może 10/10 nie ale 6/10 :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak widać każdy inaczej może odebrać ten film :).

      Usuń

Related Posts with Thumbnails