środa, 13 lipca 2016

'Król lew' (The Lion King, 1994) - film

Film opowiada o losach Simby, młodego lwa, który - oskarżony o nieumyślne zabójstwo swojego ojca, króla Lwiej Skały - zostaje skazany na wygnanie. Władzę w królestwie obejmuje Skaza, brat zmarłego władcy. Mija kilka lat. Pewnego dnia Simba spotyka dawną przyjaciółkę, od której dowiaduje się, że królestwo chyli się ku upadkowi. Młody następca tronu postanawia powrócić do dawnej ojczyzny i odzyskać zabrany mu podstępem tron. 
     Po ostatnich niezbyt udanych produkcjach postanowiłam powrócić do klasyki kina, czyli ponownie obejrzałam kultową bajkę "Król lew". Sądzę, że każdy słyszał o tej bajce a nawet najwięksi twardziele rozczulili się podczas niektórych scen.
     Fabuła - chyba nie trzeba tutaj nic dodawać. Akcja wciąga od pierwszych minut, dzięki czemu widz nie może narzekać na nudę. Niby jest to bajka ale moim zdaniem można obejrzeć ją będąc w każdym wieku a nie tylko jako dziecko. Animacja została stworzona na najwyższym poziomie. Wiele scen, które mogą wzruszyć nawet mężczyzn choć nie wiem czy każdy się do tego przyzna. Również jest wiele momentów dzięki którym zawita na naszych twarzach uśmiech. 
     Polski dubbing bardzo dobry. Piosenki, które zostały wykonane w języku polskim wpadające w ucho na długo. Oglądając nie starałam się wyłapywać żadnych błędów w tej animacji, skupiłam się bardziej na samej przyjemności z seansu. Jak dla mnie ta bajka jest idealna pod każdym względem.
     "Król lew" to arcydzieło z którym każdy powinien się zapoznać. Nie spotkałam się jeszcze z negatywną opinią. Jeśli istnieje osoba której ta bajka się nie spodobała z chęcią poznam jej argumenty, jednak ja jestem zachwycona i polecam każdemu.
     Moja ocena: 10/10.

4 komentarze:

 1. Myślę, że warto wracać co jakiś czas do sprawdzonych dzieł z każdego gatunku :)
  Sama często oglądam Króla lwa, ponieważ jest to niezwykle estetyczny i głęboki film Disneya. Poza tym pozwala mi wrócić do dzieciństwa i poczuć się jak za starych dobrych czasów

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja ulubiona bajka z dzieciństwa :) Muszę do niej wrócić, piękna klasyka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również jest to moja jedna z ulubionych bajek z dzieciństwa :). Osobiście przypomniałabym sobie jeszcze "Śpiącą królewnę" którą za dziecka oglądałam prawie codziennie :D.

   Usuń

Related Posts with Thumbnails