poniedziałek, 25 lipca 2016

"Chcę Cię usłyszeć" Diane Chamberlain

Obietnica złożona przez Laurę Brandon umierającemu ojcu była prosta: odwiedziny u starszej kobiety, o której wcześniej nie słyszała, a która nie pamięta nic poza odległą przeszłością. Wizyta u Sarah Tolley wydawała się niewielkim poświęceniem. Rzecz jednak w tym, że obietnica Laury skutkuje kolejną śmiercią. Jej męża. Świadkiem samobójstwa była ich pięcioletnia córka Emma, która nie chce o tym mówić... nie chce wcale mówić. Zdruzgotana, gnębiona poczuciem winy Laura kontaktuje się z jedyną osobą, która może być w stanie jej pomóc – mężczyzną, którego spotkała tylko raz przed sześciu laty. Który nie wie, że jest prawdziwym ojcem Emmy. Próbując spełnić obietnicę daną ojcu i pomóc własnej córce, Laura odkrywa opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, opowieść okrytą całunem milczenia...
Czy prawda nas wyzwoli? 
Czy zawsze dotrzymujesz obietnic? 
A ty co byś zrobiła, aby pomóc swojemu dziecku?
Opis książki

Autor: Diane Chamberlain
Tytuł oryginalny: Breaking the Silence
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Ciepłowska Agnieszka Barbara
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: społeczna, obyczajowa
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 1999
Rok pierwszego wydania polskiego: 2016
Liczba stron: 456     Książka o dziwo zbyt długo nie stała u mnie na regale czekając na swoją kolej. Kupiłam ją zaledwie kilka miesięcy temu, przy czym inne potrafią stać na mojej półce latami. Wiele pozytywów czytałam na temat autorki, dlatego też z dość dużymi oczekiwaniami podchodziłam do tej pozycji.
     Fabuła książki została bardzo ciekawie skonstruowana. Powieść porusza trudne tematy aczkolwiek przedstawione są one w przystępny sposób. Strata bliskich członków rodziny, wiele kłamstw oraz niedomówień, które wpływają na bohatera, jego psychikę, zachowanie. Całość jest przedstawiona bardzo emocjonalnie dzięki czemu możemy wraz z bohaterami przeżywać ich wzloty i upadki. Pomimo tych emocji powieść nie jest zbyt ckliwa, wciąga ona od pierwszych stron a podczas lektury możemy zapomnieć o otaczającym nas świecie. Niewiele jest książek, które to potrafią.
     Bohaterowie bardzo dobrze skonstruowani. Nie da się o nich zapomnieć wraz z przeczytaniem ostatniego zdania książki i odłożeniem jej na półkę. Dość długo po lekturze rozmyślałam o nich i o tym jaki wpływ miały na ich życie wydarzenia i problemy z którymi musieli się borykać.
     Styl autorki, pomimo trudnej tematyki, bardzo lekki, dzięki czemu można zaczytywać się bez pamięci w tę pozycję. Wydanie bardzo dobrze zrobione, biel stron i czcionka idealnie ze sobą skomponowane a dzięki okładce ze skrzydełkami nie miałam poczucia, że książka mi się może rozlecieć w rękach. Jedynym minusem są szyte strony ale to tylko mały element, który często mnie drażni.
     Moim zdaniem książka jest warta przeczytania. Jest ona idealna na każdą porę roku, czy to latem gdy potrzebujemy czegoś zarazem lekkiego ale trochę ambitniejszego, jak i zimowe wieczory z kubkiem ciepłej herbaty w ręce. Na pewno sięgnę po inne pozycje tej autorki a książkę "Chcę Cię usłyszeć" gorąco polecam.
     Moja ocena: 8/10.

2 komentarze:

Related Posts with Thumbnails