niedziela, 21 lutego 2016

'Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa' (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe, 2005) - filmWejdź do świata pełnego magii i niezwykłych sekretów! Dzięki Walt Disney Pictures i Walden Media przeżyjesz wspaniałą przygodę, oglądając ekranizację ponadczasowego arcydzieła C.S. Lewisa. Uchyl drzwi od zaczarowanej szafy i wraz z Łucją, Edmundem, Zuzanną oraz Piotrem odwiedź tajemnicze, pogrążone w wiecznej zimie królestwo Narnii. Poznaj mówiące zwierzęta, karły, fauny, centaury, olbrzymy i inne fantastyczne stwory. Stań u boku wspaniałego lwa Aslana i poprowadź mieszkańców magicznej krainy do wielkiej bitwy przeciw Białej Czarownicy! "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" to przepiękna baśń o walce dobra ze złem, która oczaruje cię już od pierwszych minut.      Niedawno przeczytałam książkę "Lew, czarownica i stara szafa". Idąc za ciosem obejrzałam również jej ekranizację. Jak wiadomo bardzo rzadko adaptacja filmowa jest choć tak samo dobra jak jej pierwowzór. Tym razem reżyser dał radę i stworzył bardzo dobry film. 
     Fabuła bardzo wiernie przeniesiona z książki. Niewiele elementów zostało zmienionych, te które zostały dodane były chyba jedynie po to aby lepiej treść zrozumiały osoby, które nie czytały książki. Moim zdaniem, w tym przypadku ekranizacja wypadła dużo lepiej niż jej pierwowzór. Produkcja została zrobiona tak aby trafiła do szerszego grona odbiorców a nie tylko do młodszych osób. Na plus efekty specjalne, które nie biły po oczach zalatując tandetnością. Było kilka, które nie za specjalnie wyglądały lecz w ogólnym wypadły jak najbardziej pozytywnie. 
     Gra aktorska - moim zdaniem najlepiej wypadła najmłodsza aktorka, która wcielała się w postać Łucji, czyli Georgie Henley oraz Tilda Swinton w roli Białej Czarownicy. Reszta również dobrze wypadła ale nie popisali się swoimi umiejętnościami w jakiś szczególny sposób zapadający w pamięci.
     Film wart obejrzenia raczej w rodzinnym gronie, choć jeśli ktoś lubi tego typu produkcje to można zobaczyć i samemu. Nie żałuję tych dwóch godzin, które poświęciłam na ten film bo całkiem przyjemnie się oglądało :).
     Moja ocena: 7/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails