wtorek, 23 lutego 2016

"Telefon od anioła" Guillaume Musso

 
Nowy Jork, lotnisko Kennedy'ego. Madeline jest paryską kwiaciarką, Jonathan - słynnym szefem kuchni, który niedawno stracił żonę i dorobek życia. Gdyby nie przypadek, żadne nawet nie wiedziałoby o istnieniu drugiego. Biegnąc do wolnego stolika w zatłoczonym barze, wpadają na siebie i zamieniają telefony komórkowe. Kiedy zdają sobie sprawę z pomyłki, jest już za późno - dzielą ich tysiące kilometrów. Ciekawość bierze górę nad dyskrecją, a Madeline i Jonathan nie potrafią powstrzymać się przed przejrzeniem zawartości nie swoich komórek. Okazuje się, że przeszłość tych dwojga wiąże mroczna tajemnica, którą każde usiłowało wymazać z pamięci. Działając razem, Jonathan i Madeline mogą sobie wzajemnie pomóc. Niestety, powracanie do przeszłości nie zawsze dobrze się kończy... 

Opis książki

Autor: Guillaume Musso
Tytuł oryginalny: L'appel de L'ange
Język oryginalny: francuski
Tłumacz: Prądzyńska Joanna
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2011
Rok pierwszego wydania polskiego: 2012
Liczba stron: 416     Przy ostatniej wizycie w księgarni, jeszcze jakoś przed nachalnie promowanymi walentynkami, zobaczyłam tę książkę na promocji. Autora kojarzę już z kilku pozycji i bez zastanowienia wzięłam ją do kasy i zakupiłam. Nie żałuję tego czynu, którego dokonałam pod wpływem impulsu :).
     Książka opowiada o losach dwójki ludzi, którzy przez przypadek podmienili się na lotnisku swoimi telefonami. Pozornie nic ich razem nie łączy lecz gdy ciekawość bierze górę nad rozsądkiem i każde z nich przegląda nie swój telefon odkrywa tajemnice tego drugiego, które zmieniają ich życie. Początkowo akcja rozkręca się powoli, jednak po chwili wychodzi z tego niezły thriller od którego ciężko się oderwać. Akcja zaskakuje, czytelnik z zapartym tchem śledzi losy bohaterów. Nie spodziewałam się aż tak dobrej lektury, choć wcześniejsze pozycje autora również mnie nie zawiodły. Jedynie niektóre elementy zagadek, jak to jeden z głównych bohaterów wpadł na pewien trop mnie raczej rozbawiło i wydawało się być absurdalne. Nie będę zdradzać jednak o który element mi chodzi aby nie odebrać wam przyjemności czytania spojlerując.
     Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani. Nie sposób ich ze sobą pomieszać. Styl autora bardzo lekki dzięki czemu nawet powolny wstęp był bardzo interesujący. Wydanie - tutaj znów przyczepię się do klejonych stron. Książka bardzo "twarda" przez co początkowo ciężko ją w ogóle odpowiednio otworzyć aby móc zaczytywać się bez złośliwego jej zamykania się :). 
     Bardzo miło spędziłam chwile przy lekturze tej książki. Gorąco polecam innym czytelnikom tę pozycję jak również inne książki tego autora.
     Moja ocena: 7/10.

2 komentarze:

Related Posts with Thumbnails