piątek, 19 lutego 2016

"Florystka" Katarzyna Bonda
Hubert Meyer podczas jednego ze śledztw popełnił istotny błąd w profilu podejrzanego, dlatego zdecydował się porzucić pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go jednak o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza, którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się, że była ona ostatnią osobą, która widziała Zosię żywą. Florystyka początkowo pomaga w poszukiwaniach, ale gdy ciało dziecka odnajduje się na tym samym cmentarzu, gdzie pochowano Amadeusza, staje się główną podejrzaną

Opis książkiAutor: Katarzyna Bonda
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Liczba stron: 576     Przeczytałam już dwie poprzednie części z cyklu o Hubercie Meyerze i wiedziałam, że przeczytam również i trzecią, czyli "Florystkę". Pomimo, że wcześniejsze tomy również bardzo mi się podobały to ta część jest moim zdaniem najlepsza.
     Fabuła - tym razem znika mała dziewczynka, jeszcze dziecko. Po głośnej porażce Hubert Meyer porzucił pracę w policji, jednak dostał kolejną szansę i pomaga w śledztwie zaginięcia małej Zosi. Intryga została bardzo ciekawie pociągnięta. Książkę, pomimo swej objętości, czyta się bardzo lekko, akcja trzyma w napięciu od pierwszych stron. Możliwe, że rozwiązania sprawy niektórzy czytelnicy mogą się domyśleć jednak dla mnie była to idealna "literacka uczta". Tematyka bardzo poruszająca, wpływająca na emocje ale nie jest to tandetny wyciskacz łez tylko wysokiej klasy historia. Żałuję, że jest to już ostatnia pozycja o Hubercie. Mam nadzieję, że będą jeszcze kolejne części.
     Bohaterowie również i w tej części cyklu bardzo dobrze wykreowani. Sam styl autorki również jakby z pozycji na pozycję coraz lepszy. Pomimo bardzo dobrego i lekkiego pióra pisarka nadal zaskakuje świeżymi pomysłami i nie spoczywa na laurach. Wydanie, które miałam w swoich rękach całkiem przyjazne, choć nadal będę psioczyć na klejone strony ;). 
     Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji. Nie jest to jeszcze wielkie arcydzieło, które dostałoby maksymalną ocenę ale i tak jest to książka, po którą warto sięgnąć. W szczególności, ze jest to polska autorka, która podbija nasz rynek swoimi kryminałami.
     Moja ocena: 8/10.

2 komentarze:

  1. Muszę w czasie najbliższych wakacji koniecznie sięgnąć po Bondę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gorąco polecam! Na prawdę dobra polska autorka kryminałów :).

      Usuń

Related Posts with Thumbnails