czwartek, 3 września 2015

'Wciąż ją kocham' (Dear John, 2010) - filmMiłość zmusza nas do podjęcia najtrudniejszych decyzji w życiu… Piękna, porywająca i głęboka miłość, w którą ciężko jest nam uwierzyć, oraz rozstanie i poświęcenie w niezwykle wzruszającej historii. John i Savannah pochodzą z dwóch różnych światów, ale kiedy poznają się przypadkiem na plaży, natychmiast budzi się w nich wzajemne uczucie.
     Choć spotkałam się już z twórczością Sparksa, pozycji "I wciąż ją kocham" akurat nie czytałam. W tym przypadku od razu wzięłam się za ekranizacje. Nie oczekiwałam wiele po tym filmie, choć mam mieszane odczucia co do niego.
     Krótka znajomość między John'em a Savannah rodzi głębokie uczucie. Niestety los nie był dla nich łaskawy i na długi okres zostali rozdzieleni. Sama historia ukazana w tym filmie zrobiona bardzo poprawnie, tak aby spróbować doprowadzić widza do łez. Akurat w moim przypadku to się nie udało. Fabuła trochę zbyt ckliwa, momentami wyglądająca jak tanie romansidło. Na pewno nie jest to mój typ... Nie wiem jak sytuacja przedstawia się w książce lecz film zbyt dobry niestety nie jest.
     Gra aktorska - główna aktorka miała w sobie coś bardzo irytującego, że ledwo mogłam na nią patrzeć. Mówi się, żeby nie oceniać po wyglądzie jednak jej przypadek mnie prawie skutecznie zniechęcał do tego filmu. Jedynie idealnie został dobrany do swojej roli aktor wcielający się w postać John'a. Dobre wrażenie zrobił na mnie również Richard Jenkins, który zagrał ojca głównego bohatera.
     Zły ten film nie był jednak nie powalił mnie na kolana. Po książkę na pewno nie zamierzam sięgać. Ciężko mi też napisać czy polecam ten film. Nawet podczas pisania tej recenzji biję się z myślami jaka powinna być jego ocena. Na dany moment wystawiona przeze mnie wydaję mi się najlepsza ale może z biegiem czasu się jeszcze zmienić.
     Moja ocena 4/10.

2 komentarze:

  1. Szkoda, że film tak mocno cię rozczarował. W takim razie dam sobie z nim spokój. A ja polecam Tobie inną ekranizację Sparksa, która wywarła na mnie całkiem pozytywne wrażenie. Chodzi mi mianowicie o ''Najdłuższą podróż''. Jak dla mnie super!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skoro polecasz to z chęcią się zabiorę za ten film :).

      Usuń

Related Posts with Thumbnails