piątek, 11 września 2015

'Lęk pierwotny' (Primal Fear, 1996) - film Cyniczny i arogancki adwokat Martin Vail bardziej szuka rozgłosu niż sprawiedliwości. Kiedy więc policja, po brutalnym pościgu, aresztuje 19-letniego Aarona Stamplera, podejrzanego o zamordowanie biskupa Chicago, Vail podejmuje się jego obrony bez honorarium.
Wina chłopca wydaje się ewidentna lecz, wbrew wszelkim okolicznościom, adwokat podejmuje bezpardonową walkę z prokuraturą. Gdy zawodzą adwokackie chwyty, Vail ujawnia, że nieśmiały, pełen kompleksów Aaron był wykorzystywany seksualnie przez zamordowanego, co doprowadziło do głębokich zaburzeń w jego osobowości. Czy sąd uzna tę argumentację? 

     Za pierwszym razem, wydaję mi się, że około rok temu, obejrzałam ten film całkowicie przypadkiem. Nie wiem czemu nie pojawiła się wtedy jego recenzja na blogu. Teraz znów sobie powtórzyłam ten film. Jako jeden z nielicznych zrobił na mnie podwójnie ogromne wrażenie.
     Fabuła wręcz spektakularna, zakończenie zaskakujące. Za każdym razem odkrywałam coś nowego w tym filmie. Jak zabiorę się za ten film po raz trzeci zapewne odkryję coś jeszcze nowego. Powinno być dużo więcej tego typu produkcji. W tym przypadku jestem nadal pod jej wrażeniem. Sama nie wiem co mogę o niej napisać, oprócz faktu, że jest to chyba jeden z najlepszych filmów jakie widziałam i zalicza się do bardzo małego grona moich ulubionych. 
     Gra aktorska na wysokim poziomie. Edward Norton oraz Richard Gere wcielili się w swoje role mistrzowsko. Nie wiem jedynie czy to określenie jest odpowiednie, czy oddaje odpowiednio fakt jak dobrze wypadli w tym filmie. 
     Gorąco polecam ten film! Wiem, że pozytywne recenzje nie wychodzą mi najlepiej, lecz ten film jest tak dobry, że nie wiem co mogę jeszcze o nim napisać :).
     Moja ocena: 10/10.

4 komentarze:

 1. Świetny. Byłam na nim w kinie o.O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym móc zobaczyć ten film na dużym ekranie :D

   Usuń
 2. Wow, aż jestem w szoku, że w końcu dałaś taką wysoką ocenę :)) Film chętnie zobaczę, zresztą widzę, że świetna obsada :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Film na prawdę warty tej oceny :D. Polecam :)!

   Usuń

Related Posts with Thumbnails