wtorek, 15 września 2015

'Mały Książę' (Le petit prince, 2015) - film

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.


     Odkąd usłyszałam, że do kin weszła nowa ekranizacja "Małego Księcia" byłam bardzo ciekawa jak została ona przedstawiona. Moim zdaniem dość ciężko zrobić z tej historii film, który przyciągnie na dłuższą metę widza i będzie na odpowiednim poziomie. Moim zdaniem tutaj udało się zrobić produkcję na prawdę dobrze! 
     Sama nie wiem jak w kilku słowach opisać fabułę. Jest odwzorowana książkowa wersja "Małego Księcia", wszelkie jej elementy zostały przedstawione ale w inny sposób, wplątana jakby w inną historię. Osobiście nie spodziewałam się, że można tak dobrze odwzorować książkę tworząc zupełnie nową fabułę. Myślę, że reżyser bardzo się postarał. Animacja idealna zarówno dla małych dzieci jak i osób już w wieku dorosłym. Każda grupa wiekowa powinna docenić tę produkcję. Film z przesłaniem, które powinna trafić do nie tylko małych dzieci ale również dorośli mogą trochę przemyśleć niektóre aspekty swojego życia.
     Większość osób niestety wyśmiała mnie, że chcę iść na ten film do kina i z taki entuzjazmem wypowiadałam się później na jego temat. Bardzo cieszę się, że udało mi się namówić siostrę aby ze mną go obejrzała. Nie żałuję tak spędzonego czasu :).
     Moja ocena: 9/10.

4 komentarze:

 1. Zawsze będę całym sercem prz książce, ale może film też kiedyś obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też szykuję recenzję tego filmu, tylko mniej zachwyconą. Ale nie zgodzę się, że film nadaje się dla dzieci. Dzieci po prostu większości nie rozumieją. Byłam na tym w kinie i wszyscy młodsi widzowie bardzo się nudzili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym powiedziała, że to zależy od danego dziecka. Są przypadki przecież, że 5-letni szkrab będzie bardziej ogarnięty i dojrzalszy niż niejeden 15-latek czy nawet 25-latek :).

   Usuń

Related Posts with Thumbnails