środa, 1 lipca 2015

"W imię miłości" Jodi Picoult

 Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachować dystans.
Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika; wszystko, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze.
Opis książki

Autor: Jodi Picoult
Tytuł oryginalny: Perfect Match
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Kasterka Katarzyna
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura zagraniczna
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2002
Rok pierwszego wydania polskiego: 2008
Liczba stron: 488
     Książka "W imię miłości" to już moje piąte 'spotkanie' z autorką. Miałam nadzieję na poruszającą pozycję, wzbudzającą wiele skrajnych emocji i to właśnie dostałam :). 
     Temat molestowania dzieci jest ciężki. Nie da się obojętnie przejść obok takiego traktowania małych, niewinnych istot. Nie wiem jak bym zachowała się gdybym miała własne dziecko, któremu by się coś takiego stało. Z jednej strony potrafię zrozumieć zachowanie głównej bohaterki i jej męża. Z drugiej czy rzeczywiście trzeba posunąć się aż tak daleko, żeby czynić pewną sprawiedliwość i chronić swoje dziecko? Niestety jest to kolejna pozycja, która kończy się sprawą w sądzie. Przy większej liczbie książek tej autorki może ten element być mało zaskakujący.
     Bohaterowie na prawdę bardzo dobrze przedstawieni. Ich psychika, zachowanie i wszelkie inne elementy składają się na idealnie wykreowane postacie. Nie musimy zgadzać się z ich postępowaniem, jednak w pewnym stopniu ich rozumiemy.
     Styl autorki przyjazny czytelnikowi. Dzięki temu książka pochłania nas bez reszty. Gorzej jeśli następnego dnia trzeba rano wstać i iść do pracy ;). Jednak jest ona warta podkrążonych oczu. Wydanie książki również bardzo dobrze wykonane. Jedynym elementem do którego mogę się przyczepić to fakt, że strony są klejone. Osobiście bardziej preferuję gdy są one zszyte i nie muszę się bać, że mi się pozycja rozwali nawet jeśli obchodzę się z nią jak z jajkiem. 
     Polecam tę książkę każdemu. Warto poświęcić na nią swój czas.
     Moja ocena: 8/10.

3 komentarze:

 1. Hmm, chyba jestem w nielicznym gronie osób, które nie czytały jeszcze żadnej książki tej autorki.. Muszę to zmienić, chętnie zacznę od ,,W imię miłości".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również "Bez mojej zgody" tej autorki jest fenomenalna :)..

   Usuń
 2. Jakże ważna i bardo delikatna sprawa, bo dotyczy dzieci.
  Kolejna ciekawa powieść Jodi Picoult:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails