wtorek, 7 lipca 2015

'Śmierć w raju' (Presumed Dead in Paradise, 2014) - film 
Madison jest zbuntowaną nastolatką, która wędruje od jednej szkoły z internatem do drugiej. Z powodu trudnego charakteru dziewczyna nie ma zbyt wielu przyjaciół. Jej jedyną rodziną jest macocha Patricia, która niespodziewanie zjawia się w jej życiu i zabiera ją na wyspę St. Isabel. Na miejscu dziewczyna poznaje przewodnika Blake'a. Pewnego dnia wybierają się do odludnej części wyspy. W trakcie wycieczki Madison ma groźny upadek. Cudem udaje jej się uniknąć śmierci. Kiedy wraca do kurortu, dowiaduje się, że Patricia i Blake dobrze się znają.

     Ostatnio natchnęło mnie na oglądanie thrillerów. Niestety z moim 'szczęściem' nie potrafię odnaleźć takiego filmu, który by na mnie zrobił ogromne wrażenie. Czy temu się udało trafić w moje serce?
     Nie wiem na ile mogę streszczać fabułę aby nie zaspojlerować wydarzeń w tym filmie. Znów chyba muszę odwołać się do opisu, który musi pozostać wystarczający. Historia sama w sobie ma potencjał. Niestety nie został on tutaj do końca wykorzystany. Zostało przedstawionych wiele absurdalnych momentów, które nijak pasowały do tego filmu czy do jego gatunku. Film, który mógł być ciekawy został sprowadzony znów do poziomu nijakości.
     Gra aktorska - były momenty mniej i bardziej drętwe. Żaden z aktorów nie popisał się wyśmienitymi zdolnościami lecz też nikt nie przedstawiał anty-zdolności do tego zawodu jak Kristen Stewart :P.
     Film dobry jedynie na leniwy wieczór, gdy nie potrzebujemy niczego konkretnego. Lepszy raczej jako tło do codziennych czynności niż żeby skupiać na nim całą swoją uwagę. Poszukiwanie dobrego filmu z gatunku thriller nadal nie zostało zakończone pozytywnie.
     Moja ocena: 4/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails