piątek, 31 lipca 2015

'Rewers' (2009) - film


Akcja filmu, rozgrywa się w dwóch planach czasowych – we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina, "szara myszka", która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka wie o tym najlepiej, dlatego próbuje za wszelką cenę znaleźć dla swojej córki odpowiedniego kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia, ekscentryczna dama o ciętym języku, przed którą nie uchowa się żadna tajemnica. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy. Żaden z nich nie wzbudza jednak zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia, "jak spod ziemi", zjawia się uroczy, inteligentny i diabelsko przystojny Bronisław. Jego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń, które ujawnią drugą stronę kobiecej natury...


     Jak zwykle kultowe filmy oglądam z dużym opóźnieniem. Pewnego czasu o filmie "Rewers" było głośno, przynajmniej w towarzystwie w którym się obracałam, a ja nie potrafiłam się za niego zabrać. Dopiero po wielu latach od premiery przemogłam się i obejrzałam.
     Fabuła i sposób jej przedstawienia bardzo specyficzne. Wreszcie coś innego na tle zalewających nas pseudofilmów, które są najbardziej promowane. Nie spodziewałam się tego, że polski film zrobiony po 2000 roku może być taki dobry. Czarny humor tej produkcji bardzo mi się podobał. 
     Gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Agata Buzek idealnie wcieliła się w rolę Sabiny. Również Krystyna Janda oraz Anna Polony dobrze zagrały postacie, nadając całemu filmowi tego 'czegoś'. 
     "Rewers" to jeden z nielicznych bardzo dobrych polskich filmów, które powstały w ostatnich latach. Nie żałuję poświęconego czasu. Jest to film, który można obejrzeć zarówno samemu jak i w towarzystwie :).
     Moja ocena: 9/10.

2 komentarze:

  1. AA już dawno miałam zobaczyć ten film, potem o nim zapomniałam. Włączę w wolnej chwili :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails