niedziela, 22 maja 2022

"Bogowie muszą być szaleni" Aneta Jadowska

 
 
 
 
 

Współpracuj albo zginą wszyscy, na których ci zależy...
Gdy upiorna bogini nawiedza ją w snach i wciąga w koszmarną rozgrywkę, Dora Wilk już rozumie, co oznacza gra o wszystko. Próbując pogodzić wilki, wampiry i magicznych, by nie dopuścić do apokalipsy, odkrywa, jak bardzo skopane jest jej drzewo genealogiczne i jej własna przeszłość. Wiedźma nie ma chwili wytchnienia.
A to zaledwie wierzchołek góry lodowej.
Czy tym razem Dora, Miron i Joshua pójdą na dno?
Opis książki
 
 
 
 
 
 
Autor: Aneta Jadowska
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: fantasy
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Liczba stron: 464
Czas trwania: 12h 45m
Lektor: Joanna Osyda
 
 
 
     Powieść pt. "Bogowie muszą być szaleni" to drugi tom Heksalogii o Wiedźmie od Anety Jadowskiej. Pierwsza część, czyli "Złodziej dusz", choć nie zrobiła na mnie ogromnego wrażenia, miała pewien klimat przez który miałam ochotę kontynuować swoją przygodę z tą serią. Jak wypadła kolejna pozycja? Niestety w moim odczuciu było nieco słabiej, lecz nie mogę napisać, że było źle.
     Dora nadal nie może spać spokojnie. Stosunki między nienaturalnymi są coraz bardziej napięte, a w snach nawiedza ją pewna, nieco upiorna, bogini przedstawiająca jej przerażającą wizję wydarzeń, które mogą mieć miejsce, jeśli nie dojdzie do swego rodzaju rozejmu. Choć przedstawione tu przygody są naprawdę ciekawe i bardzo dobrze mi się z nimi zapoznawało, to niestety nie były one aż tak bardzo angażujące jak się spodziewałam. W trakcie lektury nie miałam silnej potrzeby by jak najszybciej powracać do tej historii, gdy na chwilę musiałam przerwać lekturę. Również nadal nie do końca przekonuje mnie do siebie relacja między Dorą, Joshuą i Mironem, która już w pierwszej części była dla mnie nieco wątpliwa, jednak pozostaje mi mieć nadzieję, że w w kolejnych tomach nie będzie mnie ona aż tak drażnić i będę w stanie spojrzeć na nią bardziej przychylnym okiem. Niemniej nadal jest w tej powieści wyczuwalny magiczny klimat, który sprawia, że mam ochotę czytać dalej.
     Bohaterowie - mam niestety co do nich pewną wątpliwość. Teoretycznie niektóre wydarzenia z przeszłości w jakiś sposób na nich wpłynęły, lecz nie zawsze było to widać w ich zachowaniu. Co prawda byłam w stanie zżyć się z głównymi postaciami na tyle by emocjonować się ich losami, to jednak niektóre ich postępowanie było dla mnie nieco irracjonalne i sprzeczne ze wszelką logiką.
     Styl autorki jest według mnie przyjemny w odbiorze. Bardzo lekkim piórem przedstawiła tu historię, która pomimo wszystko może przyciągnąć do siebie czytelnika i sprawiać, że chce on więcej i więcej. Ja jestem pewna, że dam kolejną szansę tej autorce. Co do lektorki w audiobooku dostępnym na Empik Go nie mam żadnych zastrzeżeń i bardzo dobrze słuchało mi się tę historię w jej wykonaniu.
     "Bogowie muszą być szaleni" to całkiem dobra, lecz nie rewelacyjna powieść, która pomimo wszystko jest w stanie umilić czytelnikowi czas. Choć nie zrobiła na mnie aż tak pozytywnego wrażenia to nie żałuję, że dałam jej szansę, gdyż jej klimat naprawdę przypadł mi do gustu. W niedalekiej przyszłości zamierzam ponownie powrócić do tego świata wykreowanego przez Panią Jadowską.
     Moja ocena: 5/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails