czwartek, 19 maja 2016

'Zanim zasnę' (Before I Go to Sleep, 2014) - film

Christine codziennie budzi się, nie pamiętając, kim jest, i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości. 
     Do obejrzenia tego filmu zachęciła mnie obsada aktorska. W końcu Colin Firth oraz Nicole Kidman to dobrzy aktorzy, a w połączeniu z gatunkiem filmu, który lubię, miałam nadzieję na interesującą produkcję. Pomimo, że całkiem dobrze się oglądało poczułam lekkie rozczarowanie... 
     Opis filmu jest obiecujący, natomiast wykonanie, które początkowo mnie zaintrygowało zostało w końcówce zepsute. Napięcie było budowane od pierwszych minut filmu, oglądałam z zapartym tchem, wywołał on we mnie wiele różnych emocji aby na samym końcu stworzyć zbyt słodko-ckliwe zakończenie. Według mnie popsuło ono cały efekt filmu, zabiło dobre wrażenie po całym filmie. 
     Gra aktorska - cóż mogę napisać. Po głównych aktorach spodziewałam się na prawdę wiele. Co prawda źle nie wypadli ale też nie spełnili moich, może wygórowanych, oczekiwań. Na plus angielski akcent Firtha - uwielbiam słuchać jak on mówi, nie ważne co ;). 
     Ogólnie podsumowując film można obejrzeć ale nie spodziewajcie się żadnych rewelacji. Ckliwe zakończenie według mnie popsuło dobrze zapowiadającą się produkcję.
     Moja ocena: 6/10.

2 komentarze:

  1. Mam w planach ten tytuł... jednak przede wszystkim w wersji książkowej. Choć może i na film się skuszę? Mimo wszystko - ten tytuł mnie intryguje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiedziałam, że jest również książka, bo bym sięgnęła najpierw po nią ;).

      Usuń

Related Posts with Thumbnails