sobota, 23 stycznia 2016

'Sędzia' (The Judge, 2014) - filmOdnoszący sukcesy adwokat, Hank Palmer, wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb matki. Do miasteczka, z którego przed laty wyjechał i do którego nie miał zamiaru wracać min. ze względu na napięte relacje z ojcem. Na miejscu dowiaduje się jednak, że jego ojciec, lokalny sędzia, jest podejrzany o popełnienie morderstwa.


      "Sędzia" to kolejny film, który miał wysokie noty i duże prawdopodobieństwo, że będzie w moim guście. Jako, że ostatnio się dość boleśnie rozczarowałam po takich rekomendacjach, do tej produkcji podchodziłam z pewną rezerwą. W tym przypadku, całe szczęście, się nie zawiodłam. 
     Fabuła filmu bardzo dobrze skonstruowana. Reżyserowi udało się stworzyć bardzo dobry film, który przyciąga uwagę widza. Po wcześniejszej produkcji Davida Dobkina nie sądziłam, że może stworzyć tak dojrzały film, który wbija w fotel. Po opisie tego filmu nie wiedziałam czego mogę się do końca spodziewać. Jednak doskonała narracja sprawiła, że razem z bohaterami przeżywałam każdą chwilę i w pełnym napięciu oczekiwałam na rozwiązanie sprawy. Nie każda relacja rodzica z dzieckiem jest idealna, tutaj został przedstawiony pewien aspekt relacji ojca z synem, który dowodzi, że pomimo wszystko może się ułożyć. 
     Gra aktorska - Roberta Downey Jr. kojarzyłam wcześniej tylko z serialu Ally McBeal, jednak również i tutaj bardzo dobrze wcielił się w swoją rolę. Również aktor wcielający się w postać ojca, Robert Duvall, zasługuje na pełne uznanie. Sceneria oraz muzyka dopełniają całą produkcje tworząc film, który powinien pozostać na długo w pamięci. 
     Uważam, że ten film jest wart poświęcenia dwóch godzin i obejrzenia go. Szczerze polecam, mam nadzieję, że się nie zawiedziecie :).
     Moja ocena: 9/10.

4 komentarze:

 1. Oglądałam ten film już jakiś czas temu i pamiętam, że film bardzo mi się podobał, szczególnie od strony aktorstwa. Robert Downey Jr i Robert Duvall byli niesamowici w swoich rolach. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że nie tylko mi się ten film spodobał :).

   Usuń
 2. Bardzo dobry film, życiowy, miałam po nim wiele refleksji..

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails