niedziela, 17 stycznia 2016

"Melanże z żyletką" Łukasz Gołębiewski
Wszystko w tej książce rozgrywa się w niezwykłym tempie - upadek i degradacja młodej dziewczyny, która decyduje się na życie pod jednym dachem ze znacznie od siebie starszym alkoholikiem. "Melanże z Żyletką” to świat kłamstw, złudzeń i niespełnionych pragnień. 

Opis książki

Autor: Łukasz Gołębiewski
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura polska
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2008
Liczba stron: 200
     Wiele razy widziałam cytaty z tej pozycji. Same, wyrwane z kontekstu, wydawały się być ciekawe, choć po przeczytaniu opisu książki sama już nie wiedziałam co mam o niej myśleć. Postanowiłam więc zaznajomić się z całą książką aby  przekonać się co to za pozycja. 
     Fabuła moim zdaniem ciągnięta dość opornie. Zostało przedstawione mało interesujące życie alkoholika i młodej degeneratki. Historia może wstrząśnie i poruszy wczesną nastolatkę, natomiast nie robi ona wrażenia na mnie, dwudziestokilkuletniej kobiecie. Przedstawione uzależnienie, które ściąga człowieka na samo dno - pomimo dość trudnego tematu spodziewałam się dużo lepszego jego przedstawienia. 
     Styl autora nie należy do najlżejszych. Nie wiem czy jest to historia autentyczna, lecz została napisana tak chaotycznie jakby sam autor nadużywał alkoholu i narkotyków. Niestety nie powstała z tego pozycja, która zdobędzie wielu fanów, choć nie wiem czy pisarz miał taki zamiar. Prawdopodobnie w podobnie nużący sposób mogłabym sama przedstawić swoją historię pracy jako księgowej :). 
     W przypadku tej pozycji ja jestem na NIE. Nie zachwyciła mnie ona, nie zamierzam do niej powracać i nie polecam jej innym czytelnikom.
     Moja ocena: 2/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails