niedziela, 13 marca 2016

"Lepiej! 21 strategii, by osiągnąć szczęście" Gretchen Rubin

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?
Autorka bestsellerowego "Projektu szczęście" daje prostą odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Gretchen Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj wszystkie i wybierz własną drogę do szczęścia.
Przypomnij sobie, co jest dla ciebie naprawdę ważne, i zacznij znów cieszyć się życiem. Autorka pomoże ci zrobić to prościej i skuteczniej, niż się spodziewasz.
Uwaga! Strategie prezentowane w książce autorka testowała na sobie i przyjaciołach – wszystkim żyje się lepiej!
Opis książki
Autor: Gretchen Rubin
Tytuł oryginalny: Better Than Before: What I Learned About Making and Breaking Habits to Sleep More, Quit Sugar, Procrastinate Less, and Generally Build a Happier Life
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Gruszka Dorota
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: popularnonaukowa
Forma: poradnik
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego wydania polskiego: 2016
Liczba stron: 288     O książce dowiedziałam się od siostry. Chwytliwy tytuł, bo w końcu kto nie chciałby być szczęśliwy?, oraz radosne kolory okładki zachęciły mnie do przeczytania. Jednak nie dostałam tego, czego spodziewałam się po samym tytule.
     Zamiast wielu strategii jak osiągnąć szczęście dostałam ich masę na temat wyrobienia sobie nawyków. Tylko czy one aby na pewno spowodują, że będziemy szczęśliwsi w życiu? Na pewno w niektórych aspektach ułatwiają one nam przy czynnościach, które wykonujemy codziennie, tak jak mycie zębów po każdym posiłku, czy ścielenie łóżka od razu po przebudzeniu. No chyba, że dzięki myciu zębów mam być przeogromnie szczęśliwa, że nie muszę wydawać pieniędzy na dentystę ale to trochę naciągane szczęście ;). Nie musimy się nad tym bardziej zastanawiać, dzięki czemu możemy podczas tych drobnych czynności zaplanować ważniejsze aspekty danego dnia. 
     Styl autorki dość specyficzny, choć nie jestem pewna na ile to właściwie 'zasługa' samej pisarki a na ile tłumacza. Teoretycznie czyta się lekko i przyjemnie ale były pewne zgrzyty, które nie spowodowały, że zapałałam do tej pozycji pod tym względem miłością. Książkę czytałam na czytniku - chyba jedyny element, który mogę ocenić pozytywnie to właśnie wydanie. Ładnie rozmieszczony tekst, przyjaźnie wyglądający dla oka, choć może ze względu, że można samemu sobie pozmieniać to wedle uznania, na przykład czcionkę i jej wielkość?
     Tą pozycją bardzo się zawiodłam. Całe szczęście nie mam jej w wersji papierowej, tylko e-booka - jakoś nie będę miała aż takich skrupułów aby ją 'wyrzucić' :). Jeśli ktoś oczekuje po tej pozycji, tak jak ja, strategii jak osiągnąć szczęście to niestety również nie odnajdzie tego elementu.
     Moja ocena: 3/10.

1 komentarz:

  1. Ever wanted to get free Twitter Followers?
    Did you know that you can get them AUTOMATICALLY AND TOTALLY FOR FREE by registering on Like 4 Like?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails