poniedziałek, 17 sierpnia 2015

"Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia" Regina Brett

Moja najnowsza książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią.
I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą i w innych sferach życia.
Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym.
Dla tych, którzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie.
Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę.
Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie.
Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję.
Dla tych, którzy - jak ja - czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas. 
Opis książki Autor: Regina Brett
Tytuł oryginalny: God Is Always Hiring: 50 Lessons for Finding Fulfilling Work
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Siara Olga
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Forma: poradnik
Rok pierwszego wydania polskiego: 2014
Liczba stron: 368      "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" to już trzecia książka autorki Reginy Brett. W moim przypadku jest to dopiero pierwsze spotkanie z jej twórczością. Zabrałam się za tę pozycję gdyż coraz częściej i coraz intensywniej myślę o zmianie pracy. Miałam nadzieję, że ta książka mnie zmobilizuje bardziej do czynu a nie tylko myślenia na ten temat. I co z tego wyszło?
     Po wielu pozytywnych recenzjach z zapałem zabrałam się za czytanie. Przecież tyle osób zachwalających tę pozycję chyba nie może się aż tak bardzo mylić. Niestety ja nie rozumiem tych zbiorowych zachwytów. Nie dostałam do końca tego czego oczekiwałam. Jak sam tytuł wskazuje występuje wiele odnośników do samego Boga. Jak na taką tematykę (o pracy) to, moim zdaniem, trochę zbyt dużo. Nie mam nic do osób wierzących, sama nią jestem, ale co w przypadku osób niewierzących? Oczekiwałam również jakieś rady czy coś podobnego dotyczące samego stricte poszukiwania zajęcia, które na prawdę będę kochać. Dostaniemy tutaj niestety dużo sposobów jak zmienić siebie, niekoniecznie przydatne przy zmianie pracy. Ewentualnie bardzo słabo zostało to ukazane jak to ze sobą się w tym przypadku wiąże.
     Styl autorki bardzo lekki. Jeśli ma się dużo samozaparcia to można przeczytać ją i w jeden czy dwa wieczory. Mi niestety zajęło to trochę dłużej. Męczyły mnie ciągłe powtórzenia, wiele sytuacji Pani Brett przedstawiała kilkukrotnie, niekoniecznie pasowały mi do danego przykładu. Całe wydanie ładnie się komponuje. Wszystko bardzo dobrze do siebie dobrane tak aby zachęcić również czytelnika po sięgnięcie po nią. 
     Ja osobiście jestem trochę zawiedziona tą książką. Oczekiwałam innych aspektów, które autentycznie pomogą w 'szukaniu swojego spełnienia' zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej (przecież i poza pracą też ma się swoje zajęcia :)).
     Moja ocena: 5/10.

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Sądzę, że warto ją przeczytać i zobaczyć na własnej "skórze" czy nam się ona spodoba. Jednak wiele osób ją poleca, więc może i Tobie się spodoba :)?

      Usuń

Related Posts with Thumbnails