poniedziałek, 3 lipca 2017

"Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą" Amy Ahlers & Christine Arylo


Ta książka nauczy, jak walczyć z wewnętrznymi demonami. Pokazuje także, jak przekształcić autokrytykę w autoempatię i jak sprawić, by ta negatywna siła przerodziła się w wiernego i wspierającego sojusznika. To lekarstwo dla ciała, duszy i umysłu umożliwiające odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Poradnik może służyć jako trener osobisty, pocieszacz w trudnych chwilach, najlepsza przyjaciółka i kierunkowskaz pokazujący prostą drogę do radośniejszego życia!
Opis książkiAutor: Amy Ahlers, Christine Arylo
Tytuł oryginalny: Reform your Inner Mean Girl
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Pryciak Agata
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Forma: poradnik
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego wydania polskiego: 2017
Liczba stron: 352     Książkę "Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą" zakupiłam już kilka miesięcy temu pod wpływem impulsu w Biedronce. Myślałam, że zmieni coś ona w sposobie mojego myślenia, że będzie mi ze sobą lepiej. Przynajmniej pod względem psychicznym. Zabrałam się za lekturę tej pozycji, a po lekturze... wielkie NIC.
     Pozycja, przynajmniej sądząc z tytułu, miała pomóc mi z moimi wewnętrznymi jędzami, które mają wpływ na moje życie. Zrobiłam nawet kilka testów, które radziły autorki, dzięki czemu dowiedziałam się nad którymi aspektami powinnam popracować. Nawet starałam zastosować się do rad dzięki, którym powinno mi być lepiej. Niestety nie zmieniło to w żadnym stopniu czegokolwiek w moim życiu. Może w aspekcie długofalowym, dłuższym niż dwa tygodnie, coś się zmieni, polepszy. Jednak na ten czas, który minął w moim przypadku niestety nie mogę powiedzieć aby coś udało mi się zmienić. Niektóre rady, które autorki uznały za wspaniałomyślne, według mnie nie są dostosowane do życia europejskiego. Otworzyłam chyba jedynie oczy, w których aspektach powinnam nad sobą nadal pracować. Jednak nie zamierzam stresować s, jeśli czegoś absurdalnego celu nie uda mi się osiągnąć.
     Styl autorek bardzo lekki w odbiorze, dzięki czemu możemy bardzo sprawnie przechodzić do następnych kroków. Pomimo, że jest dość dużo etapów, podczas których sami mamy nad sobą popracować, to jednak zadania nie są zbyt czasochłonne. Dzięki językowi jakim posługują się autorki nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem poleceń i z łatwością przebrniemy przez treść.
     Wydanie tej książki moim zdaniem jest poprawne. Jak zwykle muszę przyczepić się do klejonych stron, których wręcz nienawidzę, choć kto czyta mnie już od jakiegoś czasu wie, że to chyba już jest normą. Cała reszta składowych tworzących samą książkę jest całkiem dobra. Biel stron nie razi po oczach, czcionka została dopasowana do całościowego wyglądu kartki. Właściwie oprócz tego klejonego grzbietu nie ma tutaj nic co by mnie raziło podczas czytania.
     Wierzę, że ta pozycja może komuś pomóc, jednak ja nie należę do tej grupy. Przynajmniej w tym momencie, gdy jestem po lekturze około dwa tygodnie. Jeśli cokolwiek się zmieni to na pewno coś Wam o tym napiszę. Jeśli jesteście zainteresowani "Rozpraw się ze swoją wewnętrzną dzą" spróbujcie - może akurat Wam przyda się ona do waszego rozwoju osobistego.
     Moja ocena: 4/10.

2 komentarze:

  1. W ogole mi takie książki nie pomagają, jedynie ich treść irytuje, więc tym razem podziękuję :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czasem zdarzają się perełki w tym gatunku, lecz ta do nich nie należy...

      Usuń

Related Posts with Thumbnails