wtorek, 17 listopada 2015

'Wróg' (Enemy, 2013) - filmSterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu - tak wygląda życie Adama. Pełne rutyny, monotonne i nudne. 
Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie. 
Anthony, aktor z filmu, poza fizycznym podobieństwem, okazuje się być ucieleśnieniem wszystkich najgłębiej skrywanych pragnień Adama – jego lepszą wersją. Halucynacja? Wyrafinowana pułapka? Osobliwy zbieg okoliczności? A może alternatywny wariant losu? 

'Chaos to porządek, którego jeszcze nie rozumiemy"


     Film "Wróg" mignął mi na jakiejś grupie na FB jako polecany. Pojawiły się tam różne opinie na jego temat więc postanowiłam sama sprawdzić czy mi przypadnie do gustu.
     Fabuła bardzo specyficzna. Teorii co do niej można tworzyć bardzo dużo. Nie da się nakreślić w opinii w kilku słowach historii, którą poznamy w tym filmie. Każdy widz na swój sposób go zrozumie. Mim zdaniem jest to film, który daje do myślenia i w zależności od kreatywności widza ma określony 'wydźwięk'. Pomimo, że jest to thriller to ostatnia scena doprowadziła mnie do śmiechu, choć po przemyśleniu całego filmu ma ona swój sens. Nie wiem jak inni odbierają tę produkcję ale moim zdaniem jest ona na tyle wszechstronna i dająca do myślenia, że każdy powinien znaleźć w niej coś co przyciągnie jego uwagę. 
     Gra aktorska - tutaj duży plus. Aktorzy spisali się na prawdę dobrze. Dobór aktorów do postaci i ich umiejętności w tym filmie na prawdę mnie pozytywnie zaskoczyły. Muzyka i cała reszta dopełniła tę produkcję
     Moim zdaniem film "Wróg" jest wart uwagi, jednak wymaga on całkowitego skupienia. Prawdopodobnie każdy odbierze go trochę inaczej, wysnuje swoją własną teorię lecz na prawdę warto!
     Moja ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails