środa, 11 listopada 2015

"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins
Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. 
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz przekonają się, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.


Opis książki Autor: Paula Hawkins
Tytuł oryginalny: The Girl on the Train
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Kraśko Jan
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego wydania polskiego: 2015
Liczba stron: 328     "Dziewczyna z pociągu" to tegoroczna nowość, dość mocno rozreklamowana. Ze wszystkich stron byłam atakowana akcjami promocyjnymi tej pozycji, czy też jej pozytywnymi recenzjami. W końcu sięgnęłam i ja aby przekonać się czy rzeczywiście książka jest warta tego medialnego szumu. 
     Muszę przyznać, że pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Niestety większość pozycji, które mają dobrą reklamę nie są zbyt wciągające, jednak nie w tym przypadku. Tutaj dostajemy intrygującą powieść, w którą rzeczywiście można się wciągnąć na kilka godzin przyjemnej lektury. Zakończenia się nie spodziewałam, obstawiałam inną osobę, która mogła być winna, lecz takie niespodzianki akurat lubię. Akcja przedstawiona z perspektywy kilku osób. Początkowo może tworzyć to pewien zamęt, lecz później nabiera całość logicznej i spójnej treści.
     Styl autorki lekki w odbiorze. W tej książce idealnie zbudowała napięcie. Stworzyła bohaterów, którzy wywołują w czytelniku wiele różnych emocji. Nie pamiętam kiedy ostatnio książka tego typu wciągnęła mnie aż tak bardzo. 
     Szczerze polecam przeczytanie tej książki. Moim zdaniem warto się z nią zapoznać. Ja nie żałuję spędzonego czasu na jej lekturze
     Moja ocena: 9/10.

3 komentarze:

 1. Popieram, bardzo dobry dreszczowiec :) Mnie skusiła rekomendacja Kinga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda 'wymówka' aby sięgnąć po tę pozycję jest dobra :D

   Usuń
 2. It's downloading time, The Girl On The Train Audio Book is officially available as an AUDIO BOOK.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails