wtorek, 19 maja 2015

'Zauroczenie' (Crush, 2013) - film


 Scott ma wszystko: urodę, talent, powodzenie. Jest najlepszym piłkarzem szkolnej drużyny futbolowej - i marzeniem większości okolicznych dziewczyn. To pasmo życiowych sukcesów zostaje jednak nagle przerwane. Kontuzja kolana na dłuższy czas odsuwa go od sportu. Wieloletnia przyjaciółka, Jules, ma pretensje o charakter ich związku. W życiu Scotta pojawia się nowa postać – nieśmiała, delikatna Bess. Dziewczyna jest zafascynowana przystojnym chłopakiem, a wkrótce jej zauroczenie przeradza się w obsesję. Wokół Scotta zaczynają dziać się coraz bardziej przerażające rzeczy. Dostaje dziwne listy, jego znajomi ulegają tajemniczym wypadkom. Wkrótce chłopak uświadamia sobie, że stał się obiektem chorej fascynacji, która zagraża jego życiu.     O filmie dowiedziałam się z wątku na wizażu, gdzie jedna z użytkowniczek o nim napisała, krótko ale zwięźle i na temat. Pomimo, że opinia nie była zbytnio pochlebna to było w niej coś, że nabrałam ochoty sama przekonać się co to za film. 
     Zastanawiałam się czy umieścić plakat w tej recenzji, jednak to zrobiłam aby łatwiej było zidentyfikować, którego dokładnie filmu dotyczy ta notka. W tej produkcji znajdziemy ponoć pięknego sportowca, który ma już swoją ukochaną i szarą myszkę podkochującą się w piłkarzu. Historia jakich wiele. Jednak z cicha fascynacja do Scotta przeradza się w obsesję. Gdyby nie plakat jaki został stworzony zakończenie mogło by być zaskakujące. Niestety przez niego znaczna część została już zaspojlerowana na samym starcie. 
     Aktorzy też nie popisali się umiejętnościami. Główni bohaterowie trochę drętwi, jakby grali w tym filmie za karę. Jedynie aktorka wcielająca się w postać Jules wypadła w miarę naturalnie, trochę irytująco ale najlepiej ze wszystkich. Muzyka, o ile jakaś w ogóle była, to bardzo subtelna. 
     Sama nie wiem co myśleć o tym filmie. Nie jest on na pewno ambitny, raczej momentami nawet żałosny. Czy polecam? Raczej każdy powinien sam przekonać się czy warto obejrzeć.
     Moja ocena: 2/10

2 komentarze:

  1. Film do którego przymierzam się od jakiegoś czasu, ale zawsze wypierają go inne pozycje :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails