niedziela, 24 maja 2015

'Dzień dobry, kocham Cię!' (2014) - film


Szymon jest przystojny, wysportowany i pracuje jako lekarz w jednej z prywatnych warszawskich klinik, gdzie wzdychają do niego zarówno pacjentki, jak i żeńska część personelu. Najwytrwalsza w tych staraniach jest pielęgniarka Pati, jednak jej zaloty nie robią na Szymonie żadnego wrażenia. Serce bohatera zmiękczy dopiero piękna i dowcipna miłośniczka jazdy na rolkach – Basia, pracownica korporacji, na którą chłopak wpada – i to dosłownie – na ulicy. Seria nieszczęśliwych zbiegów okoliczności powoduje, że młodzi tracą kontakt, a w trakcie długich i żmudnych poszukiwań również nadzieję na to, że kiedykolwiek ponownie się spotkają. Tymczasem Basia wpada w oko playboyowi Leonowi, który dostał ultimatum od rodziców. Albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony.      W ramach swojej prywatnej akcji aby oglądać nie tylko zagraniczne, ale również więcej naszych rodzimych produkcji obejrzałam "Dzień dobry, kocham Cię!". Nie było w tym filmie ani Karolaka, ani Adamczyka, którzy wyskakują ze wszystkich możliwych stron, więc miałam nadzieję, że będzie względnie dobrze. Jednak co z tego wyszło? 
     Historia typowa jak na komedie romantyczne. Jak zwykle musi być wielka miłość od pierwszego wejrzenia oraz bardzo przewidywalny i przesłodzony happy end. Muszę jednak przyznać, że były momenty podczas których siedziałam przed monitorem z uśmiechem na twarzy. Na tle polskich filmów tego typu produkcja jedna z lepszych, choć aby nie stosować podwójnych standardów, innych na polskie i zagraniczne, ten film jest niestety bardzo nijaki. Jedynie dobór muzyki w filmie był całkiem niezły, minimalnie podnosząc 'wartość' tego filmu.
     Gra aktorska - niestety bardzo drętwa i mało przekonująca. Nawet Barbara Kurdej-Szatan, która występuje w reklamach Play i wygląda tam świetnie, to tutaj bardzo przeciętnie przedstawiła swoje umiejętności aktorskie. Jedynie postać Lucka była przekonująca i pozytywna, najlepsza w całym filmie ale jedna rola całej produkcji nie uratuje. 
     Na pewno dam szansę innym polskim produkcjom. Jednak komedie romantyczne nie są dla mnie. Ani te nasze, ani zagraniczne...
     Moja ocena: 3/10.

8 komentarzy:

 1. no niestety nie przepadam za naszym kinem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety zbytnio też nie ale jeszcze mam nadzieję, że może wreszcie znajdę jakąś perełkę godną uwagi :D.

   Usuń
 2. Oglądałam, beznadziejny film :D Główni bohaterowie nudni i śmieszni :P A fabuła.. hahahha :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na plus na pewno fakt że nie ma ani Karolaka ani Adamczyka którzy wszędzie się wepchną :P

   Usuń
 3. Jakoś nie nastawiam się na obejrzenie tej produkcji..

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra komedia romantyczna potrafi naprawdę rozbawić (Nothing Hill)..ale niestety temu czemuś daleko do dobrej komedii..i do dobrego filmu..totalne dno.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby docenić te lepsze czasem też trzeba zapoznać się z tymi gorszymi ;)

   Usuń

Related Posts with Thumbnails