niedziela, 10 maja 2015

'Gnomeo i Julia' (Gnomeo and Juliet, 2011) - film


W jarmarcznej scenerii różowych faflamingów, marmurowych fontann i plastikowych palemek spotykają się Gnomeo i Julia i zakochują się w sobie po czubki uszu, a raczej krasnalich czapek. Jednak na drodze ich uczucia staje odwieczny konflikt – wywodzą się z wrogich sobie domostw- Montekich i Kapuletów.
Czy miłość pokona wszelkie przeszkody? 

     Pomimo niezbyt sprzyjającej w weekend pogody za oknem, kilku spotkań, maratonie w poszukiwaniu odpowiednich ciuchów m.in. do pracy (co było mordęgą) oraz wyborami prezydenckimi w tle miałam ochotę po prostu na coś niezbyt ambitnego ale przyjemnego. 
     Dzieje Romea i Julii są powszechnie znaną historią nieszczęśliwej miłości. Bo któż by nie znał tych, ponoć jakże romantycznych a zarazem tragicznych, losów tej dwójki? W animacji "Gnomeo i Julia" przedstawiona jest w dość nietypowy sposób trochę inna wersja tej miłości. Moim zdaniem w dość interesujący sposób przekazana historia dla młodszych. Jak można się spodziewać wersja z happy endem aczkolwiek jest to produkcja raczej dla młodszych :). Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to zupełnie ostatnie sceny, które wyglądały nie śmiesznie, a już niestety dość komicznie.
     Bohaterowie na prawdę fajnie i śmiesznie zrobieni. Każdy w specyficzny sposób dopełniał całą historię. Względnych nieścisłości czy błędów nie zauważyłam ale też nie oglądałam tej animacji w celu ich wyszukania :).
     Moim zdaniem animacja godna uwagi. Można się przy niej zrelaksować po ciężkim dniu. Nie wymaga całkowitej uwagi jednak wciąga i poprawia nastrój. 
     Moja ocena: 7/10

2 komentarze:

Related Posts with Thumbnails