wtorek, 21 kwietnia 2015

"Rywalki: Książę i gwardzista" Kiera Cass


Książka osnuta wokół wydarzeń z bestsellerowych "Rywalek". "Książę" pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America... 

Opis książkiAutor: Kiera Cass
Tytuł oryginalny: The Selection Stories: The Prince & The Guard
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Kaczarowska Małgorzata
Kategoria: Literatura piękna
Forma: zbiór powieści
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego wydania polskiego: 2014
Liczba stron: 220     Pozycja "Rywalki: Książę i gwardzista" jest swoistym uzupełnieniem serii 'Selekcja'. Składa się z dwóch jakby opowiadań, tym razem od strony męskiej - czyli Maxona oraz Aspena. Jednak czy rzeczywiście jest ten dodatek potrzebny czy raczej zbędny gadżet aby autorka mogła zarobić więcej pieniędzy? 
     Pierwsze opowiadanie dotyczy księcia Maxona i trochę jego życia przed czasami selekcji oraz pierwsze jej dni. Miło było poznać, choć mocno teoretycznie, inną stronę całej historii jednak niestety tylko pierwsza część ukazała coś nowego. Druga to niestety całkowite powtórzenie zdarzeń z części pierwszej cyklu, czyli Rywalek. 
     Drugie opowiadanie przedstawione zostało z perspektywy Aspena, który pracuje jako gwardzista w pałacu. Niestety wydarzenia oraz emocje z nimi związane znów zostały jakby przekopiowane z książki "Elita", którą przeczytałam wcześniej. Mało odkrywcze dialogi czy wydarzenia, które niestety nie zostały urozmaicone o bardziej męski punkt widzenia.
     Styl autorki oraz tak samo jak w przypadku poprzednich części pozostały bez zmian więc nie będę się znów rozpisywać. 
     Moim zdaniem ta pozycja to zapychacz czasu i miejsca na półce stworzony tylko po to aby naciągnąć fanów serii na kolejny koszt. Całe szczęście, że przeczytałam jedynie e-booka, którego bez skrupułów mogę po prostu usunąć. 
     Moja ocena: 2/10.

1 komentarz:

  1. Ojej, bardzo zła ocena. Ale być może na taką właśnie ta książka zasługuje :)

    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails