poniedziałek, 6 kwietnia 2015

"Abonent czasowo niedostępny" Ewa Ostrowska


Marta zmaga się z traumatycznymi przeżyciami i za wszelką cenę pragnie uwolnić się od wspomnień z dzieciństwa; przez lata molestowana przez ojczyma, odrzucona przez matkę. Nadzieją na wyrwanie się z piekła przeszłości jest dla niej Michał. Czy stawi czoła swoim lękom i znajdzie w sobie siłę, by zacząć wszystko na nowo? 

Opis książki


Autor: Ewa Ostrowska
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura polska
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2009
Liczba stron: 306     Sama nie wiem czemu zabrałam się za czytanie tej pozycji. Ani jakoś o niej nie słyszałam ani pozytywnych ani negatywnych komentarzy ani nie miałam tej pozycji na liście do przeczytania. Po prostu zabrałam się za nią bez żadnych oczekiwań. 
     Główna bohaterka Marta zmaga się z trudami przeszłości i teraźniejszości. Poznaje faceta, który jest też jej szefem, mający potencjał aby pomóc uporać się jej z problemami. Książka porusza dość trudne tematy. Ciekawie skonstruowana fabuła przeplatająca się z przemyśleniami Marty. Pozycja została podzielona na dwie części. O ile ta pierwsza dotycząca bardziej przeszłości trzymała fason to ta druga część "Nadzieja" została już trochę spłycona. Zapowiadało się nieźle a niestety dalsze losy trochę przesłodzone i zakończenie przewidywalne. 
     Styl autorki bardzo przyjemny dla czytelnika. Dzięki temu można przebrnąć przez książkę w odpowiednich momentach popadając w zamyślenie o losach bohaterów. Postacie też bardzo dobrze skonstruowane.
     Po lekturze pozycji zaznajomiłam się z innymi jej recenzjami i co do niektórych się odniosę. Po pierwsze tytuł. Moim zdaniem dobrany prawidłowo wynikający z całej treści a nie tylko i wyłącznie z jej kawałka. "Abonent czasowo niedostępny" a nie tylko przekopiowany z powtarzającej się, prawdopodobnie znanej każdemu frazy, abonent chwilowo niedostępny. Po drugie - przemyślenia głównej bohaterki. Nie wszystkim ponoć odpowiadają ale moim zdaniem bardzo ciekawie się one przeplatają i pomagają zrozumieć jej postępowanie. Można by rzec, że dodaje również pewnego charakteru tej pozycji.
     Po pierwszej części książki spodziewałam się ciekawszego zakończenia. Nie jest to zła pozycja jednak pozostawia pewien niedosyt. Czy warto? Radzę samemu się o tym przekonać.
     Moja ocena: 5/10

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Czy książka jest warta zapoznania się z nią? Przekonać się najlepiej samemu :).

      Usuń

Related Posts with Thumbnails