wtorek, 28 kwietnia 2015

'Leon zawodowiec' (Léon, 1994) - film
 Leon to płatny morderca z kodeksem honorowym. Jest najlepszy, jednak pewnego dnia łamie swoje reguły i otwiera drzwi Matyldzie, dziewczynce, której skorumpowani policjanci pod wodzą szalonego Stansfielda z DEA zabili całą rodzinę. Chcąc nie chcąc ci dwoje zostają skazani na siebie. Leon uczy Matyldę fachu, a ta w zamian uczy Leona czytać. Między nimi rodzi się więź, która powoduje, że Leon staje się innym człowiekiem. Zobowiązał się on zabić Stansfielda i jego kolesi. Stansfield jednakże jest szalenie nieobliczalnym i przebiegłym przeciwnikiem...

     Trochę wstyd się przyznać ale ten kultowy film obejrzałam dopiero teraz, mając już dwadzieścia kilka lat. Jednak, jak to się mówi, "lepiej późno niż wcale". 
     Film opowiada o seryjnym zabójcy, którego losy przecinają się z losami młodziutkiej Matyldy. Teoretycznie fabuła nie jest szalenie zawiła jednak film obejrzałam z dużym zaciekawieniem. Historia wciągająca i nietypowa. Nie wiem czemu tak długo wzbraniałam się przed seansem tego filmu. Aż sama nie wiem co mogę więcej napisać odnośnie fabuły, jest bardzo krótko ale chyba zbytnio pochwalne recenzje filmowe nie są moją mocną stroną.
     Gra aktorska na mistrzowskim poziomie. Młoda Natalie Portman wcielająca się w postać Matyldy oraz Jean Reno, czyli tytułowy Leon zagrali wyśmienicie. Postacie drugoplanowe też spisały się bardzo dobrze. Aż miło się oglądało film z tak dobrze dobraną obsadą. Muzyka dopełniała całość tworząc film idealny.
     Nie wiem czy są osoby, które jeszcze nie widziały tego filmu ale szczerze polecam! Nie ma co zwlekać z oglądaniem tej produkcji :).
     Moja ocena: 10/10

6 komentarzy:

 1. Ja jeszcze nie oglądałam, znam ten wstyd. Mam chęć od dawna, mam nadzieję, że w najbliższych dniach znajdę trochę wolnego czasu i uda mi się zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze polecam. Mam nadzieję, że Tobie również się spodoba :D.

   Usuń
 2. Kocham ten film. Widziałam go iks razy i obejrzę pewnie drugie tyle. Tylko raz "ustrzeliłam" wersję nieocenzurowaną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja nawet nie wiedziałam, że jest wersja ocenzurowana i nie :P.

   Usuń
 3. Film oglądałam chyba z 10 lat temu, ale do tej pory jestem pod wrażeniem gry aktorskiej Natalie Portman.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, pomimo bardzo młodego wieku Natalie Portman wypadła w tym filmie fenomenalnie.

   Usuń

Related Posts with Thumbnails