niedziela, 12 kwietnia 2015

"Jedyna" Kiera Cass
Ostatnia część bestsellerowej trylogii.
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami. 
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?

Opis książki
Autor: Kiera Cass
Tytuł oryginalny: The One
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Kaczorowska
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: romans
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego wydania polskiego: 2014
Liczba stron: 320     "Jedyna" to kolejna część cyklu książek Selekcja. Ponoć miała być to trylogia jednak czytałam coś o kolejnej pozycji, już czwartej, z tej serii. Ba! Są nawet jeszcze dwa opowiadania (Książe i gwardzista) dotyczące tej historii. Miałam nadzieję mieć ją już za sobą a tu takie niespodzianki :P. 
     Ta część nie wnosi nic odkrywczego do całej historii. Niestety zakończenie takie, jakiego można się spodziewać od pierwszych stron pierwszej części - Rywalki. Niby szaleńczo zakochana w jednym facecie, z którym przed wyjazdem do pałacu się pokłóciła. Jednak poznaje w końcu księcia, którego początkowo nienawidzi ale wreszcie się w nim zakochuje a ten pierwszy idzie w "zapomnienie". Tutaj wreszcie odnajdujemy jakże przewidywalny happy end. Całe szczęście obyło się już bez bardzo dużej dawki przesłodzonych momentów i niezdecydowania głównej bohaterki jaką dostaliśmy w Elicie choć i tak nadal je możemy tutaj znaleźć.
     Bohaterowie nadal trochę nijacy. Trochę irytujący, jednak w przeważającej części niestety nudnawi. Główne postacie mało stanowcze, brak im tego "pazura" jakiego można by oczekiwać po sytuacjach jakie tworzyła autorka. Styl pisania bardzo lekki, dzięki czemu można bardzo szybko przebrnąć przez te trzysta stron.
     Książka bardzo przeciętna. Nie jest jeszcze najgorsza, choć czytałam również wiele lepszych pozycji.
     Moja ocena: 5/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails