poniedziałek, 19 grudnia 2016

"Immunitet" Remigiusz MrózNajmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu.
Spisek na szczytach władzy? Polityczna zemsta? A może sędzia jest winny?
Oskarżony zwraca się o pomoc do znajomej ze studiów, Joanny Chyłki. Nie wie, że prawniczka, która niegdyś brylowała w salach sądowych, teraz zmaga się z chorobą alkoholową i upiorami z czasów młodości.
Razem zaczynają odkrywać tropy prowadzące do miejsc, gdzie zasady prawa nie sięgają… 

Opis książki
Autor: Mróz Remigiusz
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Liczba stron: 648
     "Immunitet" to już czwarty tom opowiadający o losach Joanny Chyłki. Podobno autor zamierza wydać jeszcze kolejną część i osobiście cieszę się z tego powodu. Jest to jedna z nielicznych serii, którą czyta mi się bardzo dobrze, a całość jak na razie utrzymana jest na równie wysokim poziomie.
     Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje oskarżony o morderstwo. Sam idzie w zaparte, że tego nie zrobił choć wszystkie dowody mówią co innego. Przy okazji, w trakcie trwania rozwiązywania sprawy, znika gdzieś nasza prawniczka Joanna. Znów, już od początkowych stron, nie mogłam się oderwać, akcja powieści ogromnie wciągająca. Czytając odniosłam wrażenie, że było wiele nawiązań do aktualnej, absurdalnej, sytuacji związanej z TK. Ale czemu się dziwić, skoro nawet otwierając lodówkę można się spodziewać, że ten temat może wyskoczyć ;). Znów możemy wiele dowiedzieć się z życia głównej bohaterki, co wpłynęło na jej takie, a nie inne zachowanie. Zakończenie jak można było przewidzieć - znów nieprzewidywalne, pozostawiające czytelnika z lekkim uczuciem niedosytu. chce się wciąć od razu kolejną część i poznać dalsze losy bohaterów.
     Bohaterowie, styl autora i wydanie? Zapraszam do recenzji poprzednich części opowieści o Chyłce, w szczególności "Kasacji" oraz "Zaginięcia". To tam szerzej rozpisałam się w tych kwestiach, a uważam, że nie ma sensu kopiować swoich własnych treści.
     Niecierpliwie oczekuję wydania kolejnej części o Chyłce, a niestety nie pozostaje mi nic innego jak uzbroić się w duże pokłady cierpliwości. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał tych powieści to gorąco polecam ich nadrobienie. Moim zdaniem nie warto się przerażać ilością pozycji jakie wydaje w ciągu roku autor - "Immunitet" przez to nie ucierpiał.
     Moja ocena: 8/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails