środa, 25 marca 2015

"Elita" Kiera Cass


Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. 
Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu. Aspen jest jednym z żołnierzy strzegących bezpieczeństwa kandydatek, a to wcale nie ułatwia Ami zrozumienia własnych pragnień. 

Opis książki

Autor: Kiera Cass
Tytuł oryginalny: The Elite
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Kaczarowska Małgorzata
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: romans
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego wydania polskiego: 2014 
Liczba stron: 338     Dla relaksu i odmóżdżenia sięgnęłam po drugi już tom z serii "Selekcja" - "Elita". Miałam nadzieję na szybką i lekką lekturę na wieczór. Jednak czy znów, tak jak w przypadku pierwszej części, to dostałam?
     W tej części dostaniemy dużą dawkę niezdecydowania głównej bohaterki. Ciągle zmienia zdanie odnośnie tego kogo kocha i z kim powinna być. Mega dużo przesłodzonych pseudomiłosnych tekstów umieszczona na tych trzystu stronach. Myślałam, że w pewnym momencie już aż zwymiotuje z tego nadmiaru 'czułych' słówek i nieogarnięcia Ami. Trzeba mieć też talent aby zrobić aż tak płytkie romansidło. W porównaniu do pierwszej części to co tutaj dostajemy nawet się nie umywa pod względem fabularnym.
     Główna bohaterka przeszła moje najśmielsze oczekiwania pod względem poziomu bycia irytującą. Jak w poprzedniej części miałam do niej neutralny stosunek to tym razem zaczęła być po prostu bardzo męcząca. Męska część postaci okazała się niezwykle cierpliwa i wyrozumiała wobec niej. 
     Styl autorki nadal lekki i przyjemny. Niestety szkoda, że nie przeniosło się również na treść, którą dostajemy w tej pozycji. Duży potencjał a niestety zmarnowany. Aż boję się co może przedstawić czytelnikom w kolejnej części serii. 
     W tym momencie nie wiem czy mam ochotę na więcej... Z jednej strony mam już dość głównej bohaterki ale z drugiej będzie nade mną cała historia i czekała aż wreszcie będę miała już ją całą za sobą.
     Moja ocena: 2/10.

4 komentarze:

 1. Miałam problem z doczytaniem tej książki. Zaczęłam ją czytać i przestałam. I tak przeleżała przez dobre dwa miesiące. Ale w końcu ją dokończyłam. Przeczytałam również trzecią część i wydaje mi się, że w niej główna bohaterka była już mniej irytująca. No, przynajmniej dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem jak szybko ja zabiorę się za kolejną część i czy wg mnie również główna bohaterka będzie mniej irytująca :).

   Usuń
 2. Aż tak źle? Oj, to niezbyt dobrze... Niemniej i tak zabiorę się przynajmniej za pierwszą część, bo czeka na półce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza część nie była tak zła jak ta. Z jednej strony jestem ciekawa jak kolejna część z drugiej - nie wiem czy mam ochotę na więcej tych rozterek głównej bohaterki :P.

   Usuń

Related Posts with Thumbnails