sobota, 7 marca 2015

'Nietykalni' (Intouchables, 2011) - filmTa historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.


     Kiedyś przeczytałam książkę "Drugi oddech", która przedstawiała tę historię. Wiedziałam już wtedy, że będę chciała zobaczyć ten film. Mając chwilę czasu wreszcie go obejrzałam i nie żałuję. 
     Historia opowiada o sparaliżowanym nadzianym facecie, który zatrudnia młodego chłopaka do pomocy. Dwie skrajnie różne osoby, które o dziwo potrafią ze sobą się porozumieć a nawet stworzyć więź, którą można nazwać przyjaźnią. Moim zdaniem jest to na prawdę dobrze i ciekawie przedstawiona historia oparta na faktach, która potrafi poruszyć oglądającego. Pomimo, że film trwa prawie dwie godziny ani razu nie spojrzałam na zegarek ile pozostało jeszcze czasu do końca.
     Gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Nagroda Cezar za najlepszego aktora za rolę w tym filmie dla Omar Sy całkowicie zasłużona. Francois Cluzet oraz cała reszta na prawdę bardzo dobrze się spisali. I nie zgodzę się z opiniami niektórych, że postacie były jednowymiarowe.
     Bardzo dobrze mi się oglądało ten film. Wszystkie elementy ze sobą współgrały tworząc spójną i jednolitą całość. Z chęcią wrócę jeszcze raz kiedyś do tej produkcji. Polecam :)!
     Moja ocena: 10/10

11 komentarzy:

 1. Muszę w takim razie obejrzeć koniecznie, pamiętam, że już dawno miałam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się bardzo spodobał. Jestem ciekawa jakie będą Twoje wrażenia :)

   Usuń
 2. Da się obejrzeć, chociaż mnie akurat nie zachwycił ten film. Za poważny jak na komedię, a zbyt rozwlecozny i schematyczny, by podobał mi się jako dramat czy też obyczajowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie powstał chyba film, który w całości by zadowolił wszystkich oglądających :).

   Usuń
 3. Choć rzadko oglądam filmy to ten zdecydowanie chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zarówno książkę jak i film :)

   Usuń
 4. Oglądałam i zgadzam się z Twoją opinią. Fakt jest taki, że na początku nie chciałam w ogóle słyszeć o tej pozycji, ale zostałam zmuszona do seansu. I nie żałuję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym być zmuszana do oglądania tak dobrych filmów :).

   Usuń
 5. Bardzo fajny film, rzeczywiście spójny, świetnie zagrany i nienachalnie zabawny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że nie tylko mi się tak spodobał :)

   Usuń
 6. Ten film rzeczywiście jest niesamowity, ale książka "Drugi oddech" mnie osobiście rozczarowała.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails