poniedziałek, 31 października 2016

Stos książkowy 4/2016

Przyszła pora aby wstawić kolejny stos książkowy. Od ostatniego tego typu wpisu znów nazbierało się trochę książek, które pojawiły się u mnie na półce. Nie przedłużając - poniżej moje najnowsze zdobycze.


Skromne zakupy poczynione w Biedronce:

"Harry Potter i przeklęte dziecko" J.K. Rowling

Harrego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Gdy tylko przeczytam po raz kolejny poprzednie części to zabiorę się również i za tę pozycję. W przypadku Rogozińskiego zaciekawił mnie tytuł, na plus również fakt, że jest to polski autor a chciałabym bardziej zaznajomić się z naszymi rodzimymi pisarzami.


Kolejne pozycje to 'napad' na empik po wizycie u ortopedy. Jak wiadomo każdy powód jest dobry aby kupić książki :D.


"Ciernista róża" Charlotte Link [przeczytana, czeka na recenzję]
"Nigdziebądź" Neil Gaiman
"Słowik" Kristin Hannah

W najbliższym czasie planuję sięgnąć jeszcze po "Słowika". Tyle osób się zachwycało tą pozycją i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Okładka "Nigdziebądź" urzekła mnie na tyle, że musiałam ją zakupić. Niby mówi się, że nie powinno się oceniać po okładce - jednak co zrobić gdy tak bardzo niektóre do siebie przyciągają?


Następne pozycje to kolejny książkowy grzech który popełniłam. W tym przypadku muszę pochwalić serwis platon24 za bardzo szybką wysyłkę. Jednego dnia zamówiłam (co prawda przed godziną dwunastą) a następnego paczka już do mnie dotarła. I nie, nie jest to wpis sponsorowany :).


"Milcząca siostra" Diane Chamberlain
"Zapomniane dziecko" Cathy Glass
"Shantaram" Gregory David Roberts

Było jeszcze kilka innych pozycji ale odłożyłam je na bok, gdyż planuję dać je w przyszłości jako prezent. Jest ryzyko, że wchodzą te osoby na mojego bloga a nie chcę się za bardzo zdradzić z tytułami. 


Są jeszcze e-booki, które ostatnio zakupiłam. Niestety fakt, że byłam przez pewien czas bardziej unieruchomiona w domu zaowocowało to większą ilością zakupów elektronicznych. Przyznaję się, że jestem złą kobietą i sknerą bo każda z tych książek została zakupiona po promocyjnej cenie albo z kodem rabatowym.


"Kasacja" Remigiusz Mróz [RECENZJA]
"Zaginięcie" Remigiusz Mróz [przeczytana, czeka na recenzję]
"Rewizja" Remigiusz Mróz
"Immunitet" Remigiusz Mróz

Cztery książki Remigiusza Mroza z cyklu o Joannie Chyłce. Dwie pierwsze już przeczytane a dwa kolejne mam nadzieję, że uda mi się pochłonąć jeszcze w tym roku. Jest to takie moje małe tegoroczne książkowe "odkrycie" utwierdzające w przekonaniu, że nie powinnam się uprzedzać bez wcześniejszego zaznajomienia się z twórczością danego autora.


"Miasto cieni" Ransom Riggs [przeczytana, czeka na recenzję]
"Biblioteka dusz" Ransom Riggs

O książkach z cyklu dotyczących pani Peregrine zrobiło się ostatnio głośno za sprawą filmu. A właściwie o pierwszej pozycji z tych trzech. Nie mogłam nigdzie już znaleźć pierwszego tomu z okładką niefilmową dlatego zakupiłam e-book. Zaszalałam od razu i dokupiłam pozostałe części.


"Beksińscy. Portret podwójny" Magdalena Grzebałkowska
"Bliźnięta z lodu" S.K. Tremayne
"Promyczek" Kim Holden
"Gus" Kim Holden

W przypadku tych pozycji słyszałam wiele pozytywnych opinii. Jestem bardzo ciekawa ich wszystkich i trudno mi powiedzieć za którą się wezmę w pierwszej kolejności. Mam nadzieję, że nie będę żałować zakupu żadnej z tych książek.


Po zdjęciach w tym poście widać, że ostatnio zaszalałam. Szykuję mi się wielka czytelnicza uczta a biorąc jeszcze pod uwagę, że jeszcze nie wszystkie książki z poprzednich stosików przeczytałam to mam co nadrabiać. Następne książki jeśli się u mnie pojawią w tym roku to chyba tylko za sprawą Świętego Mikołaja :).

4 komentarze:

 1. Czytałam jedynie "Promyczka", więc niecierpliwie czekam na recenzje. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że uda mi się w tym roku przeczytać tę pozycję :D.

   Usuń
 2. Polecam Harry'ego - jeżeli jesteś fanką - nie zawiedziesz się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już inne części Harry'ego czytałam i pokochałam te książki. Obym 'Przeklętym dzieckiem' się rzeczywiście nie zawiodła :).

   Usuń

Related Posts with Thumbnails