czwartek, 7 kwietnia 2016

"Obiecaj mi" Harlan CobenMinęło sześć lat od czasu, kiedy Myron po raz ostatni bawił się w detektywa. U boku nowej dziewczyny – Ali Wilder – prowadzi spokojne i uporządkowane życie, zaś jego psychopatyczny przyjaciel Win, nie musi, jak dawniej, nieustannie ratować mu życia. Ale to, co dobre, dobiega właśnie końca... Jakiś czasu temu Myron wymógł na dwóch nastoletnich dziewczynach, Aimee i Erin, wiążącą obietnicę – w razie jakichkolwiek kłopotów, zwrócą się do niego o pomoc. Kilka dni później telefon dzwoni – o drugiej w nocy! Spełniając swoje przyrzeczenie, Myron zabiera nastolatkę z Manhattanu i odwozi do domu jej przyjaciółki w New Jersey. Następnego dnia rodzice Aimee odkrywają zniknięcie córki. Morderstwo, czy ucieczka z domu? Myron był ostatnią osobą, która ją widziała – automatycznie staje się głównym podejrzanym... 
Opis książki


Autor: Harlan Coben
Tytuł oryginalny: Promise Me
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Królicki Zbigniew A.
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2006
Rok pierwszego wydania polskiego: 2007
Liczba stron: 416     "Obiecaj mi" to już ósmy tom z cyklu o Myronie. Do tej pory jeszcze nie znudziły mi się opowieści o jego 'dokonaniach'. Co prawda można dostrzec już pewne schematy, które mogą zniechęcić niektórych czytelników, lecz sam styl Cobena przyciąga do jego książek.
     Po kilku latach spokojnego życia, bez żadnych bijatyk, morderstw i innych nad Myronem znów pojawia się jego 'fatum'. Znika bez śladu dziewczyna, którą on jako ostatni widział. Jak już napisałam we wstępie, można dostrzec pewne schematy w książkach o Myronie. Nie zmienia to faktu, że tę pozycję nadal bardzo dobrze mi się czytało, czarny humor autora, który mnie zawsze przyciąga najbardziej, nadal zauważalny. Pomimo, że jest to książka z gatunku kryminał/thriller uśmiechałam się przy niej częściej niż przy niejednej komedii.
     Bohaterowie, styl autora - cóż więcej mogę napisać skoro jest to już ósmy tom cyklu. Nadal utrzymani są na bardzo dobrym, wysokim, poziomie. Autor nie wypalił się jeszcze z pomysłami i nie zniszczył całego cyklu tą książką, który trwa już dość długo.
     Uwielbiam sięgać po pozycje z Myronem, gdy mam trochę gorszy humor. Znajdujemy tu idealne połączenie kryminału z humorem, który mi akurat się podoba. Mam nadzieję, że również Wam przypadnie do gustu.
     Moja ocena: 7/10.

2 komentarze:

  1. Muszę w końcu sięgnąć po książki Cobena, bo aż wstyd, że jeszcze nic nie znam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też dość długo zabierałam się za jego książki ;).

      Usuń

Related Posts with Thumbnails