niedziela, 3 kwietnia 2016

"House of Cards. Ograć króla" Michael DobbsFrancis osiągnął swój cel – w wyniku politycznej gry stanął na czele rządu. Teraz jednak musi umocnić pozycję i utrzymać władzę, stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Tymczasem stawka robi się coraz wyższa: w grze o władzę będzie się musiał zmierzyć z samym królem Anglii, który okaże się jego zaciekłym wrogiem. Czy uda mu się ograć króla?
"House of Cards. Ograć króla" to kolejna odsłona mrocznej opowieści o chciwości, korupcji i nienasyconej ambicji na najwyższych szczeblach władzy. Seria powieści Sir Michaela Dobbsa, byłego doradcy Margaret Thatcher, stała się podstawą słynnego serialu i światowym bestsellerem.

Opis książki


Autor: Michael Dobbs
Tytuł oryginalny: To Play The King
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Sobolewska Agnieszka
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 1992
Rok pierwszego wydania polskiego: 2015
Liczba stron: 400     Francis Urquhart powraca w pozycji "House of Cards. Ograć króla". Jest to drugi tom opowiadający o dziejach polityka, który za wszelką cenę chce pozostać przy władzy, którą udało mu się osiągnąć. Jak wypadła ta część cyklu?
     Tym razem, Francis już jako przedstawiciel rządu, musi zmierzyć się z samym monarchą, który nie zamierza ułatwiać mu życia. Znów dostajemy dużą porcję politycznych rozgrywek, przedstawionych w intrygujący sposób. Pozycja wciąga od pierwszych stron. Nawet jeśli nie znamy się na polityce, czy zbytnio się nią nie interesujemy dostaniemy tutaj wartką akcję, lepszą niż w niejednym kryminale, gdzie leje się krew ;). Wszystkie wątki bardzo dobrze pociągnięte, wszystko wydaje się mieć tutaj ciąg przyczynowo-skutkowy a i tak akcja zadziwia na każdym kroku.
     Bohaterowie, styl autora nadal na bardzo wysokim poziomie. Postacie nie straciły swojego charakteru a sam autor nadal zachęca swoim stylem do brnięcia dalej w jego książki. Cóż więcej mogę napisać - pod tym względem utrzymany jest poziom z poprzedniej części, a nawet trochę lepszy. Samo wydanie znów nie do końca spełniło moje oczekiwania ale chyba cała seria wydana jest w podobnym 'tonie'.
     Ponoć jest to najgorsza część, jednak ja się nie zawiodłam. Bardzo miło spędziłam czas na lekturze tej książki. Uważam, że warto po nią sięgnąć i na własnej skórze przekonać się czy ją polubimy - nie skreślajcie jej ze względu na jej 'polityczność' dopóki nie przeczytacie chociaż kilku pierwszych rozdziałów. Nie zawiedziecie się :).
     Moja ocena: 8/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails