niedziela, 7 maja 2017

'Zwierzogród' (Zootopia, 2016) - film

Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś - czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. 
Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu...Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick…
     Może według niektórych oglądanie animacji w wieku dwudziestu-sześciu lat jest infantylnym zachowaniem lecz przyznaję, że ja nadal uwielbiam je oglądać, pomimo tego wieku. W szczególności jeśli są one bardzo dobrze zrealizowane i przedstawiają bardzo ważne wartości. W ten oto sposób natrafiłam na "Zwierzogród".
     Judy, jako pierwszy w historii królik zostaje policjantką. Za wszelką cenę stara się ona udowodnić, że nie tylko duże zwierzęta mają szansę odnosić sukces w tym fachu. Przyznaję z ręką na sercu, że nie żałuję obejrzenia tej animacji, gdyż bardzo się ubawiłam podczas seansu. Było wiele zabawnych sytuacji, które powinny rozśmieszyć osobę nawet w bardzo ponurym nastroju. Choć początkowo niektóre sytuacje zostały potraktowane bardzo stereotypowo, to im dalej oglądałam tym więcej interesujących zjawisk można zaobserwować. Moim zdaniem z tej animacji można wynieść wiele pozytywnych "nauk", chociażby to, że warto wierzyć we własne marzenia i możliwości, czy fakt, że pierwsze wrażenia i ocenianie po pozorach często kończy się źle. Pomimo, że jest to animacji to sądzę, że warto obejrzeć ją w każdym wieku, nawet jeśli jest się już pełnoletnim.
     Obejrzałam wersję z polskim dubbingiem i sądzę, że osoby podkładające głos odwaliły bardzo dobrą robotę. Szczerze powiedziawszy nie rozpoznałam żadnego głosu i nie potrafię przypisać ich do konkretnego nazwiska bez sprawdzania na różnych stronach, lecz nie umniejsza to zdolnościom osób za to odpowiedzialnych.
     Moim zdaniem warto obejrzeć tę produkcję. Pomimo, że widziałam lepsze animacje to i tak nie żałuję, że poświęciłam swój czas na obejrzenie "Zwierzogrodu". Jest to bajka idealna dla osób w każdym wieku, nie ważne czy ma się dziesięć czy sześćdziesiąt lat [a przynajmniej taką mam nadzieję] - dobra zabawa gwarantowana.
     Moja ocena: 7/10.

4 komentarze:

 1. Jedna z lepszych bajek jakie ostatnio oglądałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie znajdzie się kilka lepszych animacji lecz ta jest całkiem niezła :).

   Usuń
 2. ,,Zwierzogród" to animacja, którą faktycznie warto obejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails