wtorek, 21 czerwca 2016

'Turysta' (The Tourist, 2010) - film

Frank (Johnny Depp), Amerykanin o niezbyt ujmujących manierach, wybiera się na wakacje do Wenecji. Na miejscu zaczepia go Elise (Angelina Jolie), przepiękna kobieta skrywająca niecodzienny sekret. Wkrótce, za sprawą pościgów Interpolu, włoskiej policji oraz rosyjskiego zabójcy ich romantyczne gierki przemieniają się w skomplikowaną sieć oszustw. Oto pełen niespodziewanych zwrotów, międzynarodowy thriller akcji, którego nie można przegapić! 

     Film niedawno leciał w tv. Pomimo moich najszczerszych chęci do obejrzenia go wtedy jak miałam możliwość nie udało mi się. Szczęśliwie się trafiło, że akurat moja znajoma miała go w swoich zbiorach i obejrzałyśmy go razem, bez reklam, w miłym towarzystwie.
     Fabuła filmu - sama nie wiem jak w kilku słowach mogę ją streścić. Nie chcę zbyt wiele zaspojlerować a nie wiem co nowego mogę napisać oprócz tego co zostało zawarte w opisie. Pomimo wielu negatywnych opinii jakich naczytałam się w internecie mi akurat film przypadł do gustu. Może nie jest to produkcja wysokich lotów lecz jako komedia kryminalna sprawdziła się u mnie idealnie. Co prawda nie jest to gatunek w jakim zaklasyfikował go dystrybutor lecz może na odbiór miała również osoba z którą oglądałam film. Moim zdaniem intryga bardzo dobrze wykreowana, trzymała w napięciu. Podczas seansu ani razu nie ziewnęłam i nie miałam ochoty położyć się spać. Osobiście nie mogę się do niczego przyczepić pod względem fabularnym.
     Obsada przyciągnęła moją uwagę. Angelina Jolie i Johnny Deep to aktorzy, których uważam za jednych z lepszych. Bardziej przypadła mi chyba jednak w tej produkcji odtwórczyni żeńskiej roli. Jeśli ktoś tak samo jak ja uwielbia tą dwójkę aktorów to uważam, że powinien obejrzeć ten film.
     Uważam, że film jest godny uwagi i każdy miłośnik kina powinien się z nim zaznajomić. Chociaż jak to zwykle bywa - ile ludzi tyle opinii. Pomimo moich zachwytów nad tą produkcją nie daję jej maksymalnej oceny. Można jednak znaleźć lepsze filmy, choć i tak uważam, że "Turysta" jest godny uwagi.
     Moja ocena: 7/10.

2 komentarze:

  1. Oglądałam i to parę razy, świetny film.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Za każdym razem go się tak dobrze oglądało :)?

      Usuń

Related Posts with Thumbnails