czwartek, 9 czerwca 2016

'Wszystko co kocham' (2009) - film
Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia, nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.

     Postanowiłam dać kolejną szansę polskiej kinematografii i obejrzeć rodzimą produkcję. Nauczona doświadczeniem omijałam jednak przy wyborze komedie, które niestety w 'naszym' wykonaniu do mnie nie przemawiają. Padło na film "Wszystko co kocham".
     Sama nie wiem jak opisać w kilku słowach fabułę. Jest ona bardzo ciekawie skonstruowana, niejednoznaczna. Szczerze powiedziawszy (a raczej napisawszy ;)) jestem pozytywnie zaskoczona tą produkcją. Oglądało mi się ją bardzo dobrze, nie miałam ochoty w połowie seansu przerwać go. Co prawda muzyka jaką grali główni bohaterowie nie należy do mojej ulubionej lecz nie wpłynęło to na mnie zbyt negatywnie podczas oglądania.
     Gra aktorska - młodsze pokolenie bardzo dobrze sobie poradziło. Były odważne sceny, które raczej mogą podnieść wiek grona odbiorców, lecz nie były one zbyt nachalne a aktorzy nie byli również zbyt "drętwi". Z sentymentem oglądałam widoki morza, które możemy u nas w kraju uświadczyć.
     Moim zdaniem film może zachęcić niektórych młodszych widzów do lepszego zapoznania się z okresem historii Polski w jakim miały miejsce rozgrywane wydarzenia, choć niekoniecznie jest to produkcja odpowiednia dla nieletnich. Może film nie jest arcydziełem jednak polecam jego obejrzenie.
     Moja ocena: 7/10.

2 komentarze:

  1. Film pamiętam jak przez mgłę, bo widziałam go zaraz po premierze, czas odświeżyć pamięć.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moim zdaniem warto odświeżyć. Jak na polski film jest on na prawdę niezły.

      Usuń

Related Posts with Thumbnails