sobota, 13 kwietnia 2013

"Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj pulpecie" Katarzyna BosackaZnana dziennikarka, prowadząca program „Wiem, co jem i wiem, co kupuję” w stacji TVN Style, pewnego dnia postanowiła cudnie schudnąć. O swojej walce z nadprogramowymi kilogramami systematycznie opowiadała w programie „Dzień Dobry TVN”. Pożegnanie z pulpetem nie przyszło łatwo. Kasia musiała się nieźle namęczyć, by osiągnąć upragnioną wagę. Jak jej się to udało? Poprzez zdrowe, mądre odchudzanie, dietę opartą na ogólnodostepnych i tanich produktach oraz rozsądne ćwiczenia. Jeśli należysz do osób, którym kilogramy wymknęły się spod kontroli, dzięki książce „Żegnaj, pulpecie” dowiesz się, jak się ich skutecznie pozbyć.
Tył książki
Autor: Katarzyna Bosacka 
Język oryginalny: polski
Kategoria: Hobby
Gatunek: hobby
Forma: poradnik
Rok pierwszego wydania: 2013
Liczba stron: 128 


     Książka autorstwa Katarzyny Bosackiej, znanej głównie z prowadzonego programu "Wiem, co jem" nadawanego na TVN Style.Teraz wzięła się za pisanie książek. Ta dotyczy odchudzania. Jako, że wreszcie! idzie wiosna trzeba się wziąć za siebie. Osobiście jestem niedoświadczona w tym kierunku i chciałam pogłębić swoją wiedzę na ten temat.
     Katarzyna Bosacka w prosty sposób porusza każdy sposób odchudzania. Znajdziemy w tej pozycji różne praktyczne rady, czego powinniśmy się wystrzegać czy też na co zwracać uwagę podczas odchudzania. Dla mnie, jako osoby dopiero zaczynającej przygodę z odchudzaniem, ta książka ma wiele przydatnych informacji. Zapewne dla osób, które już więcej wiedzą na temat odchudzania, które przeczytały wiele artykułów czy też innych książek na ten temat ta książka może nie wnieść nic nowego. W tej książce bardzo podobały mi się jasno opisane zasady, praktyczne porady na co zwracać uwagę podczas wyboru produktów, które zamierzamy jeść na diecie. Jest również cały rozdział poświęcony przepisom dań, jakie mogą sobie sporządzać osoby na diecie. Szukając w internecie nie zawsze trafi się na takie które na pewną są rzeczywiście przeznaczone dla osób chcących zrzucić parę kilogramów a tutaj są jak znalazł. Od prostych po bardziej wyrafinowane dania. 
     Jeżeli ktoś lubi oglądać program "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" oraz sposób w jaki prowadzony jest program spodoba się również styl autorki. Książka jest pisana dość specyficznym stylem. Mi się on jak najbardziej podobał. W sposób jasny oraz śmieszny przedstawiona jest kwintesencja tego co autorka zamierzała nam przekazać. Z tej pozycji zamierzam zapamiętać jak najwięcej. A jeśli będę miała jakieś obawy to zapewne do niej będę wracać. Książka podzielona na kilkanaście rozdziałów. Każdy z nich poświęcony jest konkretnej tematyce. Nie ma tutaj porozrzucanej treści po całej książce tylko wiadomo, co w którym rozdziale się znajduje. Jest to bardzo pomocne w przypadku jeśli będzie chciało się znaleźć konkretną informację na dany temat. 
     Wydanie książki, którą zakupiłam notabene w Biedronce, bardzo przyjazne dla oka. Pomimo dużej ilości obrazków w tej pozycji wszystko zostało tutaj dobrze rozmieszczone, nic nie jest nachalne bądź też rażące w oczy. Nie było w niej błędów ortograficznych czy stylistycznych. Mam nadzieję, że błędów merytorycznych też nie, bo zamierzam zastosować większość rad Pani Bosackiej umieszczonych w tej książce. Jedyne co mi przeszkadzało w tej pozycji to format w jakim została wydana oraz fakt, że przy przewracaniu stron miałam wrażenie, że słyszę jakby 'skrzeczący' klej. Mam nadzieję, że nie rozpadnie się ta książka szybko, bo zamierzam do niej czasami jeszcze zaglądać. 
     Książka jest idealna dla laików, osób zamierzających dopiero wziąć się za siebie i zacząć gubić zbędne kilogramy. Obawiam się, że dla weteranów zdrowego odżywiania nie będzie tu zbyt wiele rad, których by już nie wiedzieli i nie stosowali w swojej codziennej diecie.
     Moja ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails