wtorek, 30 kwietnia 2013

'Grease' (1978) - filmJeden z najpopularniejszych musicali na ekranach kin. Danny, lider grupy T-Birds spędza romantyczne wakacje w towarzystwie Sandy, która mieszka w Australii. Przysięgają sobie miłość i rozstają, ona ma wyjechać. Zupełnie niespodziewanie zostaje w USA. Spotykają się ponownie w szkole - Rydell High. Jednak Sandy, dobrze ułożona panienka, nie pasuje do wizerunku Danny'ego w szkole. Sandy próbuje zostać jedną z Pink Ladies i znowu być dziewczyną Zuko.

     Czy jest jeszcze osoba, która nie oglądała tego kultowego musicalu "Grease" z Johnem Travoltą? Osobiście nie znam, chyba, że ludziom aż wstyd się przyznać, że tej produkcji jeszcze nie mieli okazji obejrzeć. 
     Ciężko jest mi ocenić film, który większość osób już widziało. Nawet kilkakrotnie, tak jak w moim przypadku. Moim zdaniem bardzo dobrze się postarali podczas kręcenia tej produkcji. Jednak wszystkie inne opisy i stwierdzenia będą po prostu stwierdzaniem oczywistej rzeczywistości. Po co rozpisywać się o sprawach, które wiele razy zostały napisane oraz powiedziane? Ten film jest po prostu bardzo dobrym Musicalem, który powinien być na liście filmów, które trzeba koniecznie obejrzeć :)! Nawet jeśli się nie lubi tego gatunku filmowego to nie można przejść obojętnie obok tak dobrego kina. Jedyną rzeczą, która mi się zupełnie nie podobała to była może niecała ostatnia minuta filmu. Osobiście uważam, że mogła ona zniszczyć z trudem kręcony film. A cóż to takiego? Jeśli ktoś nie pamięta to przypomnę - jest to scena podczas której "wzlatuje auto" z Sandy i Danny'm w środku, którzy mają przylepiony do twarzy durny uśmiech. Takie idiotyczne sceny doprowadzają mą osobę do szału i doprowadzają do nerwobóli ;). 
     Jeśli się znajdą jeszcze takie osoby, które nie widziały tego filmu to muszą jak najszybciej nadrobić. Ze swojej strony, jako osoby, która niezbyt lubi musicale, mogę z czystym sumieniem gorąco go polecić :). 
     Moja ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails