piątek, 25 stycznia 2013

'Chłopiec z latawcem' (The Kite Runner, 2007) - film


 Po wielu latach spędzonych w Kalifornii Amir wraca do swego rodzinnego domu w Afganistanie, by pomóc staremu przyjacielowi, którego syn jest w tarapatach.     Podczas wolnego wieczoru natknęłam się w programie telewizyjnym, że będzie leciał film "Chłopiec z latawcem" reżyserii Marca Forstera. Produkcja została zrealizowana na motywach książki o tym samym tytule autorstwa Khaleda Hosseini. Dość długo zwlekałam z napisaniem recenzji ale nie da się o nim napisać wiele od razu, o ile w ogóle można wiele o nim napisać...
     Film bardzo dobrze zrealizowany. Przedstawia historię przyjaźni, miłości, hańby jak i odkupienia. Nie jest to lekka historia, którą się szybko zapomni. Produkcja bardzo dobrze oddaje klimat książki. Praktycznie wszystkie jej elementy zostały tutaj przedstawione. Zarówno film jak i książka wywarły na mnie ogromne wrażenie. 
     Wszystkie postacie zostały bardzo dobrze obsadzone, aktorzy porządnie wcielili się w swoje role. Nawet ci młodzi dawali sobie radę :). Sceneria idealnie przedstawiała klimat, jaki czułam też czytając książkę. Muzyka również dobrze dopasowana do filmu, nie była zbyt nachalna ale dodawała nastroju. 
     Nie da się wiele nowego powiedzieć o tym filmie, tak jak o książce. Wszystko co ważne zostało już powiedziane/napisane. Po prostu warto najpierw przeczytać pozycję "Chłopiec z latawcem" a później obejrzeć tą produkcję. Gorąco polecam :)!
     Moja ocena: 10/10.

2 komentarze:

  1. Film zrobił na mnie dobre wrażenie ale książkę uważam za lepszą.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails