niedziela, 31 października 2010

"Coś pożyczonego" Emily GiffinPrzyjaźń, miłość, zdrada.
Po przyjęciu z okazji swoich trzydziestych urodzin Rachel budzi się u boku narzeczonego najlepszej przyjaciółki Darcy. Chce o tym jak najszybciej zapomnieć, ale... zakochuje się. 
Co wybierze Rachel: miłość czy przyjaźń?

Opis książki
 
  
Autor: Emily Giffin
Tytuł oryginalny: Something Borrowed 
Język oryginalny: angielski 
Kategoria: Literatura piękna 
Gatunek: literatura współczesna zagraniczna 
Forma: powieść 
Rok pierwszego wydania: 2004 
Rok pierwszego wydania polskiego: 2007Kolejna książka, o której nie mam do końca wyrobionego zdania. Nie zachwyciła mnie ale również nie odepchnęła od siebie. Chociaż chyba jestem bardziej skłonna ku temu że mi się podobała.
Historia trochę banalna - dziewczyna wdaję się w romans z narzeczonym swojej najlepszej przyjaciółki. Jednak jest ona napisana lekkim językiem, szybko się ją czyta więc rekompensuje to pewne braki ;). Akcja nie toczy się zbyt szybko ale to nie jest kryminał więc tego od takich książek jak ta nie powinnam chyba oczekiwać. Jednak pomimo ty wad książka mnie wciągnęła. Niby nic szczególnego a brałam ją do ręki jak tylko miałam trochę czasu. Takie niewyjaśnione zjawisko wystąpiło w trakcie jej czytania ;). Chociaż nie wiem czy mnie aż tak historia wciągnęła czy po prostu chciałam ją jak najszybciej skończyć. Jednak jedno jest pewne - niedługo sięgnę po następną książkę autorstwa tej Pani.

Książka pomimo swoich wad dostaje ode mnie dość wysoką ocenę: 7/10.

4 komentarze:

 1. Mi się ta książka szczerze mówiąc nie bardzo podobała:/ Ale teraz czytam jej drugą część "Coś niebieskiego" i jest jeszcze gorsza moim zdaniem... Niedługo wyżyję się na niej w recenzji!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś zaczęłam lekturę, ale odłożyłam po kilkudziesięciu stronach, lekko znudzona. Mimo tego, dam jej jeszcze szansę - niech sobie grzecznie na półce czeka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A mi się podobało ;). Bo ja w ogóle lubię takie niewymagające żadnego wysiłku książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio głośno o tej książce, ale jakoś nie ciągnie mnie, do czytania jej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails