sobota, 5 grudnia 2015

"Ostatni szczegół" Harlan Coben

 


Odpoczywający na Karaibach Myron Bolitar musi pilnie wracać do Nowego Jorku – jego wspólniczka Esperanza Diaz została aresztowana pod zarzutem zabójstwa znanego bejsbolisty Clu Haida, jego pierwszego klienta. Co gorsza, nie chce składać wyjaśnień, milczy jak zaklęta. Myron nie wierzy w winę przyjaciółki, pomimo iż wskazują na nią liczne poszlaki – krew oraz broń znalezione w biurze i samochodzie, awantura z Clu krótko przed jego śmiercią. Czy śmiertelny wypadek, jaki Clu spowodował przed dwunastoma laty, ma związek z zabójstwem? Dlaczego ktoś celowo wpędzał go w depresję, fałszując wyniki kontroli antydopingowej? Co ma z tym wszystkim wspólnego Esperanza?

Opis książki









Autor: Harlan Coben
Tytuł oryginalny: The Final Detail
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Grabowski Andrzej
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 1999
Rok pierwszego wydania polskiego: 2007
Liczba stron: 398




     Nie wiedząc na który kryminał się zdecydować sięgnęłam po książkę Harlana Cobena z cyklu o Myronie Bolitar. Z nadzieją na specyficzny humor autora zabrałam się za czytanie szóstej już części serii, czyli "Ostatni szczegół"
     Tym razem o morderstwo jednego z klientów zostaje posądzona wspólniczka Myrona, Esperanza. Dostaniemy tutaj bardzo podobny schemat działania co w poprzednich książkach autora. Jednym może to przeszkadzać, innym nie, dla mnie akurat w przypadku tej pozycji było to obojętne, gdyż całkiem dobrze mi się ją czytało. Zdanie z okładki "Ile byłbyś gotów poświęcić dla najlepszego przyjaciela?" idealnie oddaje treść fabuły. Wciągnęłam się w książkę już od pierwszych stron i nie mogłam przestać czytać.
     Bohaterowie jak zwykle mnie nie zawiedli. Zarówno nowe postacie jak i te starsze całkiem dobrze trzymają poziom. Specyficzny humor Cobena znów trafił w moje upodobania.
     Książkę czytało mi się lekko i przyjemnie. Nie jest to wybitne dzieło ale można miło spędzić czas nad pozycją zaczytując się w historię, którą zaserwował nam autor.
     Moja ocena: 6/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails