czwartek, 26 lutego 2015

'Pokochaj mnie na nowo' (Missing William, 2014) - film


Film opowiada o żyjącej na Rhode Island artystce, która zmuszona jest opiekować się swoim mężem, po tym jak został ranny w bójce barowej. Gdy próbuje przywrócić go do zdrowia, nieoczekiwanie pojawia się jej dawna nieodwzajemniona miłość. Od tej pory kobieta będzie musiała zdecydować czy kontynuować walkę o zdrowie męża czy odzyskać życie, które utraciła.     Leżąc w łóżku po raz kolejny w stosunkowo krótkim czasie zmagając się z wirusem (ostatnio w grudniu przed świętami), który znów mnie dopadł zaczęłam oglądać film, którego prawdopodobnie bez gorączki i innych dolegliwości, nie brałabym w ogóle pod uwagę. Już sam polski tytuł dla mnie jest mało zachęcający. 
     Fabuła trochę nijaka. Musiałam ze sobą walczyć aby nie usnąć, choć nie wiem na ile to zasługa gorączki a na ile tego filmu. Dla mnie tytuł sugerował trochę komedię romantyczną, według filmwebu jest to dramat. A jak wyszło w rzeczywistości? W sumie ciężko jednoznacznie stwierdzić. Główna bohaterka zmaga się z 'chorobą swojego męża'. Izoluje się od życia zewnętrznego. Pojawia się również dawna miłość, jeszcze z  czasów dzieciństwa. Pod koniec filmu odniosłam wrażenie, że pewien schemat, który tu zobaczyłam już widziałam w innym filmie tylko nie potrafię sobie przypomnieć tytułu. 
     Gra aktorska również nie powala na kolana. Również z wyglądu męska część obsady wyglądała bardzo podobnie. Nazwiska głównych aktorów niewiele mi powiedziały, nie kojarzyłam ich z żadnej produkcji, choć podobno Courtney Ford zagrała w czwartym (?) sezonie serialu Dexter :P. Niestety na tle tej produkcji nie jestem w stanie docenić umiejętności aktorskich aktorów występujących w tym filmie bo wszystko stapiało się na tym samym nijakim poziomie. 
     Film może nie należy do najgorszych, jednak do najlepszych też bym nie zaliczyła. Wątpię, żeby pozostał mi na długo w pamięci. A czy go polecam innym? To już chyba pozostawiam tę decyzję innym, mi ciężko jest jasno określić mój stosunek do tej produkcji. 
     Moja ocena: 4/10.

2 komentarze:

  1. Chyba się wstrzymam z tym filmem, mam ciekawszą jednak listę filmów do obejrzenia w najbliższym czasie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz może konto na filmwebie? Z chęcią podejrzałabym jakie filmy obejrzałaś i jak je oceniłaś :).

      Usuń

Related Posts with Thumbnails